Umíte si správně změřit rychlost internetu a interpretovat výsledky?

Měření rychlosti internetu je v dnešní době velmi diskutovaným tématem. Nutnost práce z domova nebo distanční výuky totiž klade na naše připojení opravdu vysoké nároky.

A proti tomu všemu stojí sliby vašich poskytovatelů, které si však většina z nás neumí nijak ověřit. A přitom je měření rychlosti internetu poměrně jednoduché. Stačí si jen dát pozor na několik důležitých kritérií.

Zjistěte rychlost svého internetového připojení

A to ne jenom tak, ale maximálně přesně. Budete k tomu potřebovat moderní počítač (lhostejno, zda stolní či notebook) s moderním systémem a vyřešenými aktualizacemi. Pokud totiž máte tendenci neustále aktualizace svého Windows nebo jiných komponent odkládat, může se to na rychlosti vašeho internetu negativně podepsat.

Vždy chtějte přímé připojení k modemu, jen s pouhou Wi-Fi si totiž v tomto případě nevystačíte. Postarejte se také o ukončení všech procesů běžících na pozadí. Nejde jen o nejrůznější stahování, ale také třeba o streamování či skypování. A odpojte také všechna další připojená zařízení (televize, další PC apod.). Jakmile máte tohle všechno hotovo, můžete přistoupit k samotnému měření.

Přečtěte si také:  Jak zachránit smazaná data na disku

Jaká je rychlost vašeho připojení?

Stačí se připojit na některou ze specializovaných stránek a rychlost internetu zjistíte za několik vteřin. Pokud se dostanete na základních 20 Mb/s, pak nám věřte, že jde jen o nezbytné minimum. Ano, podíváte se na své oblíbené internetové stránky a velmi pomalu něco stáhnete, ale to je také vše.

Mnohem lepší je DSL rychlost 50 Mb/s a absolutní špičku pak představuje 100 Mb/s. Ta vám zajistí 100% funkční připojení bez zasekávání nebo zdlouhavého načítání, tak náročného na váš volný čas. A kde si tak rychlý internet pořídit? Vyzkoušejte služby specialistů z Nej.cz. Zaplatíte u nich jen za to, co doopravdy potřebujete a s výsledkem budete docela jistě spokojeni.

Speed Internet High Download  - mohamed_hassan / Pixabay
Umíte si správně změřit rychlost internetu a interpretovat výsledky?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *