Jak snížit náklady při provozu domácnosti? Vyplatí se investice do tepelného čerpadla

Energetická náročnost staveb je dnes velmi důsledně sledována. V momentě, kdy se snažíte o to, aby váš rodinný dům nebyl z tohoto hlediska řazený spíše k horším objektům, což by se mohlo negativně odrazit i na ceně při případném prodeji, je nutné neustále investovat do moderních prvků. Jedním z nich je tepelné čerpadlo, s jehož pomocí nejenže přispějete ke zlepšení životního prostředí, ale zároveň díky němu ušetříte nemalé množství peněz.

Na kolik vás tepelné čerpadlo vyjde?

Pokud jde o tepelná čerpadla pro rodinné domy, lze na ně v současné době uplatnit dotační programy, které financuje stát. Přestože tak běžné tepelné čerpadlo pro domácí využití stojí minimálně několik desítek tisíc korun, může vám být značná suma vyplacena zpět, takže nákup a montáž tepelného čerpadla není nijak drasticky nákladnou záležitostí. Vezmete-li navíc v potaz, že díky němu již nebudete tolik závislí na drahých centrálních dodávkách energií, návratnost investice do čerpadla je vskutku rychlá.

Výhodou tepelného čerpadla je zejména fakt, že dokáže získávat tepelnou energii z obnovitelných zdrojů – ze země, vzduchu či vody dle toho, o jaký konkrétní typ zařízení se jedná. Takto získaná energie je pak přes výměník distribuována třeba do podlahového vytápění, používá se rovněž k ohřevu vody a má i další možnosti využití. Za chod domácnosti díky tepelnému čerpadlu výrazně ušetříte.

Přečtěte si také:  Rohová sedačka - pohodlné místo k posezení

Přednosti tepelných čerpadel objevují i průmyslové podniky a firmy

V posledních letech jsou oblíbená i tepelná čerpadla pro průmysl. Aplikují se třeba ve strojírenství, dále pak ve zpracovatelském průmyslu a v jiných oborech. Běžně ho již začínají používat i hotely a podobná zařízení, kde si jejich majitelé uvědomili, že investice do čerpadel má jedině pozitiva.

Pakliže máte zájem o pořízení nového tepelného čerpadla, je na výběr z několika značek. Přední místo mezi prodejci má MasterTherm. Produkty této firmy jsou vysoce výkonné a nemají žádný negativní dopad na životní prostředí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *