Postavte dětem na zahradě pořádný bunkr. Uděláte tím radost nejen jim

Dětský svět je plný pirátů, příšer, oblud, ale i princezen k zachraňování, jednorožců a imaginárních přátel, kteří dětem pomohou vybojovat nejednu nesnadnou bitvu. Chcete dětem s rozvíjením fantazie a vlastních imaginárních světů pomoci? Vyčarujte jim na zahradě pevnost, ve které získají útočiště před světem i vysněnými obludami!

Zahradní bunkry a pevnosti můžete snadno vytvořit svépomocí

Udělat dětem na zahradě místo, které probudí jejich fantazii na maximum, není nijak složité. Zvládnete to dokonce i s minimem kreativity a manuální zručnosti. Stačí trocha fantazie a vhodného materiálu.

Kouzelný bunkr můžete jednoduše vytvořit pomocí nepromokavé plachty a roztomilých polštářků. Na takovém místě se děti budou cítit nejen pohodlně, ale především bezpečně. No a přiznejme si, že takový útulný koutek na zahradě s radostí využijí i dospělí poté, co své potomky uloží.

Pro úplně dokonalé pohodlí můžete použít na zem kožešiny (klidně umělé) či deky, které už v domácnosti nevyžijete.

Jednoduchý bunkr můžete vytvořit také s pomocí staršího stanu nebo pár klacíků jednoduše svázaných k sobě a stylově ozdobených.

Nepatříte ke kutilům? Inspirujte se hracími domečky

Pokud nepatříte zrovna ke kutilům, které by naplňovalo stavění prolézaček a domečků, můžete domeček pro děti pořídit už hotový v krabici a jen ho složit jako jednoduché lego. Vybírat můžete z mnoha stylů – od plastových a veselých domečků na zahradu třeba s kuchyňkou až po dřevěné pirátské pevnosti.

Přečtěte si také:  Kvalitním zdivem k útulnému bydlení

Chcete mít vše hezky v jednom? Potom může vás i vaše potomky potěšit zahradní domeček s houpačkou a klouzačkou, ve kterém děti rády stráví dlouhá letní odpoledne. A vy se budete moci v klidu věnovat třeba kávě a knize.

Co dalšího nesmí na zahradě pro rozvoj dětské fantazie chybět?

Zahrada dělaná s láskou pro děti však není pouze o domečku a prolézačkách. Je to i skvělé prostředí, kde se mohou naučit spoustu věcí o přírodě.

Vytvořte dětem na zahradě koutek, kde mohou sami pěstovat rostlinky a s blížícím se podzimem nezapomeňte ani na krmítka a tvorbu koutků pro zvířátka, ve kterých najdou úkryt i potravu.

V létě můžete na zahradě společně vytvořit maličká krmítka s troškou vody a cukru pro včelky. A malý bazének, ve kterém se děti mohou při hrách ochladit, každou zahradu promění ve skutečný ráj.

Buďte kreativní společně

Pokud se přece jen pustíte do výroby bunkru na vlastní pěst, jedná se o skvělou příležitost, jak s dětmi strávit kreativní společný čas. Zapojte je do stavby zahradního domečku či vlastního přístřešku a zaručeně si užijete spoustu zábavy, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat. Kromě toho dětem pomůže stavba s rozvojem manuální zručnosti i kreativního cítění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *