Práškové lakování cena: 6 důvodů, proč se jedná o nejefektivnější způsob lakování

Práškové lakování je jedním z nejoblíbenějších technologií lakování, jež je oceňována napříč odvětvími. V souvislosti s tím nabízí mnoho výhod, které ho staví do popředí mezi konkurenčními technologiemi. Pojďte se s námi podívat hned na 6 důvodů, proč se jedná o nejefektivnější způsob lakování.

Výborná adheze a trvanlivost

Práškové lakování vyniká svou schopností vytvořit pevnou a trvanlivou vrstvu na různých materiálech. To je způsobeno tím, že pod vlivem elektrostatického náboje prášková barva komaxit dokonale přilne k povrchu, což zaručuje výbornou adhezi a odolnost proti vnějším vlivům. I přesto není proces nějak zvlášť náročný, což se odráží i na ceně – ceník si můžete prohlédnout zde práškové lakování cena.

Široká paleta barev a efektů

Práškové lakování nabízí nekonečné možnosti výběru barev a efektů. Bez ohledu na to, zda preferujete jednoduché matné povrchy, lesklé a metalické efekty nebo speciální textury, prášková barva komaxit splní všechna vaše přání.

Nízké provozní náklady

V porovnání s jinými metodami lakování je cena práškového lakování nižší, ale také kvalitnější. Díky tomu je možné dosáhnout vyšší produktivity a snížit náklady na výrobu.

Přečtěte si také:  Moderní technologie ve výrobě - stroje a zařízení pro zpracování plechů a oceli

Ekologicky šetrné

Práškové lakování je šetrné k životnímu prostředí, což v současnosti nelze opomenout. Při procesu lakování se tedy nepoužívají rozpouštědla ani jiné chemikálie. Prášková barva komaxit cena je přitom poměrně nízká, což se pozitivně projeví i na vašich nákladech.

Vysoká efektivita

Práškové lakování představuje velmi efektivní proces, který umožňuje pokrýt barvou velké plochy. Počítat můžete také s vysokou odolností, kterou oceníte nejen vy, ale i vaši zákazníci. Vysoká odolnost se totiž pozitivně odrazí také na životnosti výrobků, jež bude mnohem delší než při použití klasických technik lakování.

Odolnost vůči vnějším vlivům

Práškové lakování je známé svou vysokou odolností vůči vnějším vlivům. Povrch pokrytý práškovou barvou je tedy odolný vůči UV záření, povětrnostním podmínkám, chemikáliím a otěru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *