Nejlepší lyžovaní? Tignes a Val d’Isère ve Francii

O tom kde je nejlepší lyžování se dá diskutovat hodně dlouho. Určitě by se daly najít různé objektivní důvody jak posoudit kde je to nejlepší lyžování, ale stejně nakonec bude záležet na tom, jak se komu dané místo líbilo a jak mu třeba zrovna vyšlo počasí nebo sněhové podmínky. Jedním z míst ve Francii, kde ale máte téměř 100% jistotu, že si zde během zimní dovolené užijete to nejlepší lyžování je určitě Tignes a Val d’Isère.

Tignes  a Val d’Isère = nádherné lyžování ve Francii

Tignes a Val d’Isère jsou součástí lyžařské oblasti Espace Killy, kterou najdete v Savojských Alpách, asi 2 hodiny jízdy od Ženevy a přibližně 1100 kilometrů od Prahy. Celá tato zimní lyžařská oblast ve Francii nabízí přes 330 kilometrů dokonalých sjezdovek v nádherném prostředí francouzských Alp. Najdete tady několik snowparků a všechny typy sjezdovek od těch jednoduchých přes takové vychytávky jako je sjezdovka Sache – jedna z nejprudších a nejobtížnějších sjezdovek ve Francii, která se navíc neupravuje, takže je to výzva i pro ty nejzkušenější lyžaře

Přečtěte si také:  Hledáte hračku pro své dítě?

Nejlepší lyžovaní? Tignes a Val d’Isère ve Francii
Nejlepší lyžovaní? Tignes a Val d’Isère ve Francii

Lyžování v Tignes a Val d’Isère

Pokud se vypravíte na zimní dovolenou do Tignes nebo do Val d’Isère, čeká vás lyžování v nadmořské výšce od 1850 metrů (Val d’Isère) do 3500 metrů nad mořem. V oblasti Tignes a Val d’Isère se nachází i trvalý ledovec, takže je tady možné lyžovat i uprostřed léta.

Skipas a lyžování v Tignes

Skipas pro lyžování v Tignes vás vyjde na 190 Euro. Pokud se rozhodnete pořídit si šestidenní skipas pro celou oblast Espace Killy, bude vás to stát 220 Euro. To není příliš velký rozdíl proti tomu, kolik zaplatíte za skipas v česku. Ale skipas v Tignes i určitě mnohem více užijete. Při lyžování ve Francii můžete za jeden den najezdit více kilometrů na sjezdovkách než za celý týden na českých horách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.