Jaké vlastnosti by měla mít opravdu kvalitní reflexní vesta

Základních pravidel pro bezpečný pohyb v silničním provozu je několik. Své děti učíme, aby se před vstupem na asfalt pořádně rozhlédly a také to, že nikdy nemají cestu přebíhat. Ovšem stejně důslední bychom měli být i při vysvětlování dalších důležitých aspektů.

Třeba toho, jak je důležitá reflexní vesta pro bezpečný pohyb při zhoršených světelných podmínkách. Jen světlé oblečení totiž nestačí a reflexní prvky na batozích (dnes už nedílná součást každého lepšího výrobku) zase nedokáží upozornit na chodce ze všech stran.

Šikovný pomocník, kterého budete chtít nosit

Nedá se říci, že by měly reflexní vesty právě pověst efektního módního doplňku. To je však možná tím, že jste se doposud nesetkali s těmi správnými. Mohou být totiž nápaditě vykrajované i tvarované, takže svého nositele nijak neomezují. A navlečené na sportovní bundě nebo třeba přes školní brašnu umí vypadat i docela zajímavě.

Pro děti se pak nabízejí i mnohá šikovná střihová řešení. Praktická dětská reflexní vesta  se tak může pyšnit třeba zapínáním vpředu či na boku, případně ji lze stejně pohodlně také přetáhnout přes hlavu. Záleží na věku i preferencích dítěte. A k mání jsou reflexní postroje, jenž vypadají o něco lépe než běžná vesta, a přitom se od ní co do bezpečnosti nijak výrazně neliší.

Přečtěte si také:  Vše, co jste chtěli vědět o likvidaci firmy

Náš tip: Nákupy těchto pomůcek vždy realizujte společně s dítětem. Ono samo si tak vybere prvky, jež bude zaručeně chtít nosit.

Vysoké standardy bezpečnosti za všech okolností

V některých situacích mají už tyto bezpečnostní doplňky své pevně zakotvené místo. Například reflexní vesta do auta již dnes patří do standardní výbavy a její nepřítomnost je policií tvrdě trestána.  Ovšem není vesta jako vesta. Pokud si pořídíte některou od no-name výrobců za pár korun, můžete se stát, že požadované standardy odrazivosti nebude splňovat ani zdaleka. Vy poté budete přesvědčeni o tom, že jste chráněni, i když to ve skutečnosti nebude pravda. Vyplatí se proto vsadit na specialisty, jako je například Altima.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *