Telenovela Tisíc a jedna noc na TV Nova neuspěla

Turecká telenovela Tisíc a jedna noc, kterou TV Nova nasadila do svého programu na začátku února 2011, vyvolala v poměrně velkou vlnu negativní kritiky a vášnivé diskuse po celém českém internetu. Nakonec se TV Nova lekla a Tisíc a jedna noc se přesune z hlavního vysílacího času.

Tisíc a jedna noc – velký nástup

Od telenovely Tisíc a jedna noc si TV Nova určitě hodně slibovala. I proto se TV Nova rozhodla Tisíc a jedna noc uvést opravdu ve velkém styly. Tato turecká telenovela dostala vyhrazené čestné místo, od prvního dílu v neděli 6. 2. 2011 měly následovat další díly každý všední den. V pondělí a ve středu dokonce hned dva po sobě.

Pro TV Nova by úspěch telenovely Tisíc a jeda noc znamenal hned dvojí úspěch. Jednak by si tím TV Nova vylepšila svoji upadající sledovanost, a za druhé by si vylepšila i svoji finanční situaci. Díky propadům investic do reklamy, je trh s televizní reklamou v posledních letech čím dál tím menší. A Nova tím trpí dvojnásob. Padá jí sledovanost, a tak si se zmenšujícího koláče peněz na televizní reklamu ukousne ještě méně. Telenovela jí pak stojí mnohem méně než vlastní tvorba.

Telenovela Tisíc a jedna noc na TV Nova neuspěla
Telenovela Tisíc a jedna noc na TV Nova neuspěla

Český divák není tak hloupý (jak to někdy vypadá)?

Už od prvních zpráv, kde TV Nova oznámila, že uvede Tisíc a jedna noc v hlavním vysílacím čas a navíc každý všední den, se ve všech diskusích na toto téma na internetu objevovaly desítky negativních komentářů.  Dokonce i na Facebook vzniklo hned několik desítek skupin, kde lidé vyjadřovali a vyjadřují svoje negativní postoje.

Přečtěte si také:  Hračky - nástroje pro zábavu i vzdělávání

Možná i toto bylo jedním z důvodů, proč po pouhém jednom týdnu uvádění telenovely Tisíc a jedna noc, TV Nova ustoupila. Tisíc a jedna noc se tak nově přesune do méně sledované části programu, TV Nova bude od příštího týdne uvádět Tisíc a jedna noc odpoledne od 17:30. Do hlavního vysílacího času se pak mají vrátit některé programy, jako třeba Ozák.

O čem je vlastně Tisíc a jedna noc?

Tisíc a jedna noc je turecká telenovela. Hraje v ní krásná a chytrá architektka Šeherezáda (tak mě napadá, proč to musí být v telenovele vždy krásná a chytrá žena? Pro to jednou není hloupá a ošklivá, taková Marfuša?), která má syna Kaana, který je nemocný (leukémie). Do toho její šéf Onur Aksal, který je bohatý a nadutý (další klišé), po ní strašně touží a to tak, že jí za jednu noc nabídne 150.000 dolarů. Šeherezáda to přijme, aby mohla zaplatit operaci svého syna, no a pak se to zamotává jako každá správná telenovela. Onur si začne uvědomovat, že má Šeherezádu rád, ta to časem asi také zjistí a nakonec bude svatba …. Nebo tak nějak. Jen to bude trvat 90 dílů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *