Luxusní italská vína si oblíbí každý. Jak na jejich správný výběr?

Víno je jedním z nejvýznamnějších prvků italské kultury. Italové jsou známí svými vynikajícími vinařstvími, přičemž podle většiny degustátorů produkují jedny z nejlepších vín na světě. Luxusní italská vína jsou tedy známá po celém světě pro svou vysokou kvalitu, složitost chuti a nádherné aroma. Právě proto se v dnešním článku podíváme na to, jak postupovat při jejich výběru.

Dejte si na výběru opravdu záležet

Úplně prvním krokem během výběru luxusních vín je zvolení správného druhu, což opět nemusí být zrovna jednoduché. Každá odrůda má své jedinečné charakteristické vlastnosti, jež se odvíjí i od místa, kde jsou vyráběny. Například proslulé Chianti se vyrábí v Toskánsku a Barolo v Piemontu. Pokud máte rádi šumivé víno, můžete zvolit Prosecco, které se vyrábí v oblasti Veneto.

Kromě toho byste se měli zaměřit i na výrobce a ročník vína. Mnoho italských vinařů má vynikající reputaci a vyrábí některá z nejlepších luxusních vín na světě. Například v Toskánsku je to mistr ve výrobě vína Sassicaia, v Piemontu jsou to pak Giacomo Conterno nebo Gaja. Pokud budete víno vybírat podle ročníku, odvíjí se kvalita vína zejména podle podnebí a kvality sklizně.

Přečtěte si také:  Dětské království

Zaměřte se na známější druhy vín

Pokud si nevíte rady s výběrem vína, měli byste se raději zaměřit na známější druhy vín, mezi něž patří i Prosecco. Obecně jsou nejlepší prosecca vyráběna v oblastech Valdobbiadene a Conegliano. V souvislosti s tím byste se měli seznámit i s kvalifikací vína, přičemž nejvyšší klasifikací je DOCG, která zaručuje nejvyšší kvalitu a dodržení přísných pravidel pro výrobu. Méně kvalitní Prosecco bude mít nižší klasifikaci DOC nebo IGT. S výběrem vhodného italského vína vám může pomoci i e-shop Vinodoc.cz, kde narazíte na širokou nabídku těch nejkvalitnějších italských vín.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *