Likvidace firmy není nic jednoduchého. Existují však řešení, jak se můžete tohoto břímě zbavit rychle a efektivně

Ne vždy se musí v podnikání dařit, což může v opravdu závažných případech skončit i bankrotem firmy a její následnou likvidací. Takový proces však není vždy procházka růžovou zahradou, a to zejména v případech, kdy nejsou vypořádány veškeré pohledávky a závazky. Právě proto není od věci vyhledat i odbornou pomoc, s jejíž pomocí můžete projít likvidací snadno a hlavně rychle.

Proces likvidace nemusí jít vždy jako po drátkách

Pokud se firmě nedaří natolik, že musí dojít k její likvidaci, nikdy se nejedná o zrovna příjemný proces. Běžná likvidace firem, a to zejména těch menších, trvá zhruba čtyři až pět měsíců, přičemž u větších společností může trvat i několik let. Pokud se však na scéně objeví komplikace například v podobě nejasných vztahů s odběrateli, je možné, že se celý proces ještě protáhne.

O zrušení neboli likvidaci společnosti můžete rozhodnout buď vy sami, pokud jste jedinými majiteli společnosti, nebo všichni společníci – u větších společností rozhoduje vždy valná hromada. Teprve poté přichází na řadu likvidátor, kterého si stanoví společnost sama – v opačném případě ho zvolí soud. Dnem zrušení společnosti začíná její likvidace, během které se bude snažit likvidátor dovést společnost až k výmazu z obchodního rejstříku.

Přečtěte si také:  Kreditní karta Citibank

Svoji společnost můžete nabídnout i k odkupu

Jak již bylo řečeno, likvidace není zrovna hračka a pro některé majitele společností může být i pořádně náročná, a to jak z pohledu administrativy, tak i stresu. V takovém případě je lepší zvolit si jednoduší cestu, kdy můžete společnost nabídnout k odkupu specializované společnosti. Dobrým příkladem je firma Konec podnikání, která se zaměřuje na odkup a dokončení likvidace s.r.o. – v praxi tedy vaši společnost převezme a následně se pustí do dokončení likvidace až po výmaz z obchodního rejstříku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.