Tajemstvím pevné erekce je oxid dusný

Zajímalo vás někdy, co se vlastně v našem těle děje, když dochází k erekci? Dokud vše slouží, jak má, není tato otázka právě podstatná. Ovšem jakmile dojde k problému, rozhodně se trocha studia na téma „mechanika sexu“ hodí.

Poruchy erekce totiž nepřicházejí samy od sebe. Vždy za nimi stojí jeden ze dvou faktorů: zdravotní stav nebo stres. Pokud ovšem rozklíčujete to, jak vlastně váš penis funguje, přestanou pro vás být oba pojmy nicneříkajícími slovy – naopak, stanou se plnohodnotným vysvětlením.

Když se řekne oxid dusný

Možná si na něj vzpomenete z hodin školní chemie. Ovšem jeho praktické využití při erekci je mnohem zajímavější. Právě on totiž pomáhá „nahánět“ krev do topořivých tělísek penisu. V organismu vzniká zcela přirozeně – jakmile dojde k podráždění údu (a leckdy stačí i to psychické), začne se vyplavovat do krve a přispívá tak k rychlejší a lepší erekci.

Jde o zcela přirozený jev, ovšem vyplavování oxidu dusného může bránit celá řada faktorů. Obvykle jde o ty zdravotní, například nedostatek testosteronu (ve vyšším věku).

Přečtěte si také:  Dopřeje si papír pro osobní hygienu ve kvalitní podobě

Stres zabraňuje zvětšování topořivých tělísek

Oxid dusný však nemusí být jediným problémem. Pokud máte v posteli potíže s výdrží, může se vše týkat spíše topořivých tělísek. Ta se nacházejí po obvodu penisu a v ideálním případě se při očekávání pohlavního styku zcela naplní krví. Jestliže však dojde vlivem stresu nebo jiných faktorů ke stažení hladkého svalstva v jejich okolí, nemůže být potenciál těchto ploditelů lásky zcela využit.

Sildenafil jako účinný pomocník na celou řadu problémů

Oba problémy mají naštěstí jedno účinné řešení. Je jím sildenafil – účinná látka obsažená ve Viagře nebo genericích, jakými je například Kamagra. Sildenafil podporuje vyplavování oxidu dusného a zároveň pomáhá s celkovým uvolněním, což napomáhá funkci topořivých tělísek. Jedna tabletka tak může zabít právě ony dvě příslovečné mouchy jednou ranou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *