Zavodnění organismu není jen problémem žen – jak se můžete rychle zbavit otoků?

S otoky či pocitem odulosti se během života setká téměř každý. Zavodnění však může pro některé představovat i dlouhodobý problém, který je omezuje dokonce i v běžném životě. Zadržování přebytečné vody přitom může mít širokou škálu příčin, které je nejprve nutné rozpoznat. Co vše způsobuje zavodnění a jak s ním můžete rychle zatočit?

Zavodnění nemusí být vždy známkou nemoci

Zadržování přebytečné vody uvnitř organismu nemusí být vždy známkou nemoci, jak se někteří mylně domnívají. Stačí, když tělu chybí potřebné vitamíny a minerály, bez kterých není tělo schopné přebytečnou vodu odvádět ven z těla. Právě proto mohou zavodněním trpět i sportovci, kterým často chybí hořčík nebo draslík. Oba prvky totiž pomáhají k správnému fungování nervové soustavy a tím pádem i lepšímu prokrvení.

Odvodnění není důležité pouze pro vaši krásu, ale i zdraví, které může být v takové situaci v ohrožení. Zadržování přebytečné vody totiž může být jedním z prvních příznaků špatného zdravotního stavu. Většinou se tělo snaží dát najevo, že není spokojeno s přijímanou stravou, která ho zbytečně zatěžuje. Největší problém přitom představuje přebytečný příjem soli, která se nachází především v hotových jídlech a zpracovaných potravinách. Možným řešením je tak změna stravy a herba odvodnění pomocí bylinek.

Přečtěte si také:  3x čínské léčivé houby – čím vám můžou prospět?

Vsaďte na přírodní produkty

První záchranou při zavodnění jsou přírodní doplňky stravy, které dokážou napomoci k odvodu přebytečné vody pryč z těla. Využít můžete například přípravek od českého výrobce NATURVITA Herba na odvodnění v kapslích, který lze volně koupit v e-shopu Gigalékárna. V jeho složení naleznete kopřivu, jalovec a břízu, které podporují správné fungování ledvin a jsou i močopudné. K úplnému odvodnění stačí užívat pouze jednu tabletu třikrát denně minimálně po dobu jednoho týdne – výsledky jsou však viditelné již po pár dnech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *