Zdravotní masáže mohou být trumfem v péči o vaše zdraví – naučte se, jak je správně vybrat

Kvalitní zdravotní masáž může lidské zdraví ovlivnit velmi pozitivním způsobem. Proto by měla být vždy prováděna odborně kvalifikovaným masérem, který má v této oblasti dostatečné zkušenosti a znalosti.

Pokud je totiž tento typ masáže  proveden špatně, může naopak některé problémy (například s pohybovým aparátem nebo napětím ve svalech) ještě prohloubit.

Benefity zdravotní masáže

Masáže mají mnoho zdravotních výhod. Mohou například pomoci se zmírněním stresu a úzkosti, účinně působí proti bolesti a svalovému napětí, a napomáhají i zlepšení krevního oběhu a podporují organismus v celkové relaxaci.

A jsou-li opakovány pravidelně, pak mohou pomoci také zlepšit váš spánek, posílit imunitní systém a v neposlední řadě rovněž zvýšit flexibilitu a rozsah pohybu ve svalech a kloubech. A nelze zapomenout ani na ty, které se doporučují při některých specifických zdravotních stavech, jako jsou například bolesti hlavy, fibromyalgie či syndrom karpálního tunelu. Ty však musí provádět vždy výhradně zkušený a certifikovaný masér.

Přečtěte si také:  Proč bradavky při kojení bolí? Leckdy za vše může nesprávná technika

Jak poznat kvalitního maséra

Na svém zdraví nešetřete a najděte si maséra, který má platnou licenci a nejlépe i pojištění. Je důležité se také ujistit, že vybraný odborník bude respektovat vaše potřeby a požadavky a že vám poskytne za všech okolností bezpečnou a přitom maximálně účinnou masáž. Vsadit lze také na recenze od lidí, kteří již masáž v jeho provedení vyzkoušeli před vámi.

Myslete však na to, že zdravotní masáže nejsou vhodné úplně pro každého. Pokud si nejste v tomto ohledu jistí, poraďte se se svým lékařem, a to zvláště pokud máte nějaké zdravotní potíže, případně jste těhotná žena. Více podrobností můžete najít u specialistů na stránkách Tajemstvimaserny.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *