Kvalitní mikrofon oceníte při zpěvu i natáčení podcastu: Jak na jeho správný výběr?

Pokud se věnujete zpěvu nebo natáčení podcastů, jistě víte, jak důležitý je kvalitní zvuk. K tomu je potřeba především kvalitní mikrofon a potřebné vybavení, s jejichž pomocí snadno nahrajete jakýkoliv zvuk. Proto jsme se pro vás rozhodli sepsat krátkého průvodce výběrem mikrofonu, který bude odpovídat vašim potřebám.

Vyberte si mikrofon na míru

Při výběru mikrofonu je důležité si uvědomit, jaký typ zvukového záznamu budete nahrávat. Existují různé typy mikrofonů, přičemž mezi ty základní patří aktivní a pasivní mikrofony. Každý typ je vhodný pro jiný typ nahrávání. Například pasivní mikrofony jsou vhodné pro zpěv nebo nahrávání hudby, zatímco aktivní mikrofony jsou vhodné pro podcastování a nahrávání rozhovorů.

Velkou roli při výběru mikrofonu hraje i citlivost. Čím větší je citlivost mikrofonu, tím lépe bude schopný zachycovat zvuk. Avšak vyšší citlivost může také znamenat, že mikrofon bude více vnímat okolní hluk. Kromě toho zvažte, jakou flexibilitu budete při používání mikrofonu potřebovat. Podle toho si můžete zvolit správný mikrofonní kabel a jeho délku.

Přečtěte si také:  Ekologická likvidace vozidla je ze zákona povinná. O její vyřízení se postará profesionální firma

Během výběru zvažte i další vlastnosti

Pokud se chcete do výběru pustit opravdu podrobně, měli byste během něj zvážit i takzvanou frekvenční odezvu. Ta určuje, jaké frekvence mikrofon zachytí. Pokud plánujete mikrofon používat pro zpěv, je dobré zvolit mikrofon s frekvenční odezvou v rozmezí 80 Hz až 15 kHz. Pro nahrávání hlasu v podcastu je naopak vhodná frekvenční odezva v rozmezí 50 Hz až 10 kHz.

Aby váš mikrofon fungoval správně, budete ho muset vybavit také potřebným vybavením. Tím je i XLR kabel, který slouží k propojení mikrofonu s mixážním pultem nebo zvukovou kartou. XLR kabely jsou kvalitní a odolné, a to díky svému robustnímu designu. Setkat se však můžete i s mikrofony, které disponují jinými konektory. S výběrem kabelu i mikrofonu vám pomohou i na e-shopu Zapero.cz, kde naleznete širokou nabídku zboží určeného pro hudebníky, kreativce, DJ’s i zvukaře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *