Jak opravit děravé holínky rychle a jednoduše

Může se to stát i vám. Jen tak se procházíte v zahradě a najednou se vám holínka zasekne o ostrý hřebík nebo jinou nástrahu a nepříjemná díra je na světě. Pokud si však myslíte, že je v tuto chvíli vaše obuv na vyhození, pak se mýlíte.

Její oprava je totiž opravdu snadná. Ukážeme vám, co na ni budete potřebovat i jak se se vším popasovat s maximální úspěšností. Vše totiž zvládne i úplný začátečník.

Připravte si k ruce záplatu na kolo

Ano, přesně tak jednoduché to je. A nezáleží na tom, jestli sáhnete do své cyklistické výbavy nebo třeba do kufru auta. Záplata je zkrátka záplata. A co si s ní počít? Jednoduše místo přelepte. Ovšem s maximální pečlivostí. Nejdříve ho očistěte a odmastíte. K tomu se nejlépe hodí benzín, který ani nemusíte smývat.

Puddle Mud Child Puddles Bounce  - Coernl / Pixabay
Coernl / Pixabay

Poté záplatu důkladně přitlačte na celou opravovanou plochu – a to samozřejmě zvenčí. Napočítejte alespoň do deseti, než ji pustíte. Pak už jen zbývá počkat doporučenou dobu, než záplata zatvrdne (zpravidla několik hodin, řiďte se návodem) a holínky můžete zase používat.

Přečtěte si také:  Tvoje rande do týdne? Poradíme, jak na to

Na jaká poškození záplatu aplikovat nelze?

Bohužel ne vždy je taková oprava úspěšná. Jestliže se vám díra na holínce objevila z ničeho nic, pak to nejspíš znamená, že už je tato obuv poznamenána stářím a začíná se rozpadat. V takovém případě doporučujeme nákup nové. A velmi problematické je i poškození na nártu. Tam je bota velmi namáhána a záplata zpravidla příliš nedrží.

A to samé platí i pro švy u lemu holínek. Pokud nejsou tvořeny výhradně pryží, ale podílí se na nich i jiný materiál, pak bude jednodušší opravu jednoduše vzdát a pořídit si obutí nové. Jakmile totiž jednu díru spravíte, zpravidla se hned vedle ní objeví nová. Vaše nohy tak rozhodně nebudou ani v suchu ani v bezpečí. A máte-li holínky z neoprenu, pak na ně aplikujte záplaty latexové.

Rubber Boots Decoration Garden  - bboellinger / Pixabay
Jak opravit děravé holínky rychle a jednoduše

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *