Hliníková okna a dveře: Vyplatí se do nich investovat?

Pokud stavíte dům, nebo zrovna rekonstruujete, určitě se budete potýkat s dilematem ohledně oken a dveří. Jeho výběr totiž může mít vliv například na vytápění domu či jeho odhlučnění. Velké oblibě se v poslední době těší hliníková okna a dveře. Vyplatí se do nich investovat?

V čem jsou hliníková okna lepší než ta plastová?

Hliníková okna byla vytvořena za účelem najít lepší alternativu k dnes již klasickým plastovým oknům. Oproti nim disponují mnohem vyšší pevností a odolností, díky čemuž si můžete být jisti, že s vašimi novými okny i zestárnete. Mimo toho nabízí i mnohem větší flexibilitu, kdy je možné vyrábět okna s atypickými rozměry či větší prosklenou plochou.

Mezi výhody hlinkových oken patří:

  • vysoká odolnost
  • dlouhá životnost
  • perfektní tepelná a zvuková izolace
  • skvělý design
  • nízká hmotnost

Proč si vybrat raději hliníkové dveře?

Pokud chcete své rodině nabídnout opravdové bezpečí, pořiďte k vám vstupní hliníkové dveře. Ty jsou několikanásobně odolnější než dveře vyrobené z jiných materiálů. Hliník totiž disponuje skvělými vlastnostmi, které vám zaručí, že se zloděj přes dveře jen tak nedostane. U všech variant si navíc sami můžete zvolit, jaké bezpečnostní prvky budete chtít použít.

Přečtěte si také:  Plot, který bude vyhovovat i vám

I hliník může být designový

Jedním z největších mýtů je tvrzení, že hliníková okna a dveře musí mít zákonitě kovovou barvu. Ve skutečnosti si můžete vybírat ze široké škály odstínů, kterými je možné okna i dveře nastříkat. Kromě nich je na ně možné použít i různé motivy od imitace dřeva až například po kámen. Za speciální dekor si však i pořádně připlatíte.

Ještě, než se pustíte do výběru designu, dbejte na to, aby vámi vybrané produkty byly opravdu kvalitní. Odolné hliníkové systémy, nabízí například společnost PRUNIWERK a.s.. Ta se již několik let zabývá jejich výrobou i následnou montáží po celé ČR a na Slovensku. Při výrobě samozřejmě dodržuje ta nejpřísnější pravidla, díky čemuž její výrobky dosahují všech potřebných předpisů a norem dané Evropskou Unií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *