Ashwagandha – blahodárná rostlina, která vás překvapí svými účinky

Svět se v průběhů pár let změnil k nepoznání, což vedlo i k zrychlení našeho života. Většina lidí se tak musí potýkat se zvýšeným stresem a úzkostmi, jež nejde zkrotit tak snadno, jak by se mohlo na první pohled zdát. Právě proto čím dál tím více lidí hledá přírodní alternativy, které jim dokážou pomoci. Jednou z nich je i ashwagandha nabízející širokou škálu blahodárných účinků.

Co je to ashwagandha?

Ashwagandha (Withania somnifera), známá také jako indický ženšen, je vytrvalá bylina patřící mezi významné adaptogeny neboli látky, které podporují schopnost organismu přizpůsobit se změnám a stresovým podmínkám. Ashwagandha má tisíciletou historii v tradičních medicínských systémech, jako je ajurvédská medicína v Indii a tradiční čínská medicína.

Tato léčivá rostlina je známá svými širokými pozitivními účinky na lidské zdraví, pro což je často označována také jako “Královna bylin”. Z odborného hlediska ashwagandha obsahuje mnoho bioaktivních sloučenin, včetně alkaloidů, steroidních laktonů, saponinů a flavonoidů, které jsou schopné posílit naše tělo i mysl.

Kde si můžete ashwagandu koupit?

Ashwagandhu lze zakoupit v řadě specializovaných obchodů s přírodními produkty, lékárnách, prodejnách potravinových doplňků a zdravých potravin. Jedním z renomovaných a důvěryhodných prodejců, kteří nabízejí kvalitní ashwagandhu, je společnost Herbs Energy. Na jejích webových stránkách herbsenergy.cz naleznete široký výběr výrobků s ashwagandhou či kávou. Navíc nabízí odborné poradenství, za nímž stojí také zakladatel společnosti David Herold.

Přečtěte si také:  Plavky 2011

Jak ashwagandhu užívat?

Ashwagandha se dá zařadit do každodenního života různými způsoby, například ve formě prášku, kapslí či tinktur. Doporučené dávkování se může lišit v závislosti na konkrétním výrobku a individuálních potřebách. Pro nejlepší výsledky je však důležité dodržovat pokyny výrobce a případně konzultovat užívání s odborníkem.

Každopádně představují adaptogeny skvělé řešení pro zlepšení kvality vašeho života. Více si o nich můžete dočíst přímo na stránkách herbsenergy.cz, kde také zakoupíte kvalitní doplňky stravy obsahující ashwagandhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *