Slaďte si interiér do harmonické vlny díky textiliím

S pořízením vyladěných textilií si domů nepřinesete „jen“ zajímavou dekoraci. Pokud na to půjdete chytře, můžete sami sobě pomoci třeba i k lepší náladě nebo výkonům. Náš mozek totiž ovlivňuje to, na co se díváme. A to mnohem více, než si myslíme.

Šikovné textilie do bytu promění vaše bydlení – dodají mu barvy i tvary

Pří výběru té správné záclony nebo závěsů je důležité volit podle svých aktuálních pocitů. Zapomeňte na letošní trendy. Obklopte se motivy, které opravdu milujete. Spíše než neosobní vzory s nápisy (navíc často v angličtině) vám určitě udělají radost třeba roztomilá a hravá zvířátka nebo třeba květiny, co myslíte?

Zamyslete se nad tím, jak by na vás měla textilie působit

Dejme tomu, že si pořizujete bytový textil pro lepší atmosféru v obývacím pokoji. Jaký by měl být? Chcete, aby vás inspiroval k další činnosti? Nebo dáte přednost spíše uklidňující vlně? Na barvách záleží, a právě proto si teď jejich psychologii přiblížíme o něco více.

Přečtěte si také:  Automatický systém závlahy zalévá sám, můžete odjet i na dovolenou

Klidně se nechte unést, barvy jsou základem správného výběru

Je všeobecně známo, že určité barvy dodají našemu domovu určitou atmosféru. Zelená uklidňuje, fialová inspiruje, červená dodává energii… Ale proč hned malovat celou stěnu, když třeba kvalitní povlečení navléknete na lůžko v několika vteřinách a v případě potřeby je zase okamžitě vyměníte? A o dalších textiliích to platí zrovna tak.

V tomto případě jsou navíc ve hře nejenom barvy, ale také vaše oblíbené motivy. Milujete zvířata? Obklopte se jimi na každém kroku. Věděli jste, že pohled na roztomilá štěňátka vám třeba může dodat chuť k práci? Vyzkoušejte to a pořiďte si závěsy do pracovny třeba se štěňátky nebo koťátky.

Jednotlivé kusy nezapomeňte také ladit mezi sebou, a to buď prostřednictvím barev nebo vzorů. Široký výběr všeho potřebného pro bytovou harmonii najdete v e-shopu Dante.cz, a to navíc za přívětivé ceny a s rychlým dodáním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *