Chorvatsko: 5 destinací, kde se vyplatí strávit letní dovolenou

Chorvatsko je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, díky čemuž nabízí mnoho možností pro letní dovolenou. Známé je především svými nádhernými plážemi, přírodním prostředím a bohatou kulturou. Pokud plánujete letní dovolenou v Chorvatsku, zde je sedm destinací, jež stojí za návštěvu.

Dubrovník

Dubrovník je jedním z nejpopulárnějších míst v Chorvatsku. Jedná se o historické město, které se nachází na pobřeží Jadranu a je známé svými krásnými plážemi, úchvatnou architekturou a bohatou kulturou. Pro turisty jsou k dispozici luxusní hotely a apartmány v Chorvatsku, kde mohou strávit příjemný pobyt.

 Split

Split je další populární turistické místo v Chorvatsku ležící na pobřeží. Toto město je plné historie, krásných pláží a mnoha kulturních akcí. V Splitu si turisté mohou pronajmout buď luxusní apartmány, nebo zůstat v některém z mnoha hotelů.

Opatija

Opatija je malebné město, které se nachází na severním pobřeží Chorvatska. Je to velmi oblíbené místo pro turisty, kteří chtějí strávit svou dovolenou v klidném prostředí. Počítat tak můžete s krásnými apartmenty v Chorvatsku, a to ještě za příznivou cenu.

Přečtěte si také:  Letos do zahraničí nejezděte – české moře si s šikovným ubytováním užijete se vším všudy

Zadar

I oblíbený Zadar se nachází na pobřeží. Známý je přitom svým historickým centrem, které je plné památek a různých akcí. Poblíž vás však uchvátí i jedinečné výhledy či přírodní krásy. Počítejte ale s tím, že je místo hojně navštěvováno, a proto může být během letní sezóny přeplněno turisty.

Pula

Pula se nachází na jihu Chorvatska, přičemž je to jedno z nejlepších míst pro dovolenou v této oblasti. Pravidelně se zde konají různé kulturní akce, jako jsou koncerty, divadelní představení a výstavy. Turisty však překvapí i jedinečné pláže, jež nejsou tak navštěvované jako v ostatních oblastech – při správném výběru si tak můžete užít i klidný den u moře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *