Je ruční práce vašim koníčkem? Pak nejspíš oceníte samostmívací kukly

Ať už pracujete ve své vlastní dílně anebo berete zavděk prostředím větší firmy, vždy by pro vás mělo být na prvním místě bezpečí. Například při sváření je nutné dbát na celou řadu důležitých aspektů – od odlétávání kousků kovu (které vám hrozí zraněním), až po ochranu očí před příliš velkým jasem.

Nezáleží na tom, jestli je vaším společníkem běžné dílenské vybavení nebo třeba moderní invertorová svářečka, určená pro svařování v ochranné atmosféře. Známe pomocníka, který se při jakémkoliv z těchto úkonů stane vaši užitečnou pravou rukou – tedy alespoň tou bezpečnostní.

Co vám nabídnou šikovné samostmívací kukly

Zabýváte se svařováním kovů? Pak víte, že se bez té správné kukly jednoduše neobejdete. Ovšem není kukla jako kukla. Pracujete-li často s elektrickým obloukem, pak vsaďte na samostmívací kukly, jež pružně reagují na situaci ve vašem okolí a chrání tak vaše oči v jakémkoliv okamžiku, aniž by vás nepřiměřeně omezovaly při práci.

A jak to vlastně celé funguje? Za vším stojí optika řízená elektronikou. Průzor je tak pod dohledem toho nejlepšího „počítače.“ Vše funguje vlastně velmi jednoduše. Jakmile se elektrický oblouk vytvoří, optický senzor změní požadovanou optickou propustnost a vaše hledí zatmaví. Reaguje okamžitě, takže se o své oči samozřejmě nemusíte bát. A jakmile je nebezpečí zažehnáno, opět se upraví do původních hodnot. Není tedy nutné sundávat kuklu pokaždé, když se potřebujete kupříkladu jen rozhlédnout po dílně.

Přečtěte si také:  Zateplení budovy vám zajistí výraznou úsporu energií. Přistoupit k němu můžete i u bytových domů

Vybavení od těch nejlepších

Ovšem ty nejlepší kukly by rozhodně neměly být jednoúčelové. Pokud vsadíte na kvalitu od značky Pantermax, pak se můžete spolehnout na to, že je budete moci použít nejenom pro svařování, ale třeba i pro broušení. Vše samozřejmě odpovídá parametrům Evropské normy EN 379:2003, splňují tedy všechny nezbytné požadavky pro bezpečnost práce. Více se dozvíte na stránkách Pantermax.cz.

Work Welder Cook Mask Man  - jwvein / Pixabay
jwvein / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *