Jak na zrušení letenky u nejznámějších leteckých společností

Plánovali jste svou dovolenou s předstihem, což znamenalo, že jste si rezervovali hotel, objednali si parkování u letiště a rezervovali letenku? Jestliže ano, může nastat i situace, kdy bude třeba vše zrušit. Jak je tomu v případě letenek u nejznámějších společností?

Smart Wings

Známá nízkonákladová společnost, která má poměrně jasně dané podmínky zrušení letenky. S nimi je spojen fakt, že není nárok na jakékoliv vrácení ceny za letenku. Jediné, čeho se lze dožadovat, je vrácení letištních poplatků, které však budou poníženy o administrativní náklady, které s tímto vrácením společnosti vzniknou.

Ryanair

Ani tato nízkonákladová společnost nevychází svým cestovatelům příliš vstříc. Pokud jde o zrušení letenky, nelze počítat s jakýmkoliv navrácením zaplacené sumy. Možnou alternativou je změna jména na letence, což je však spojeno také s poplatkem, který je u této nízkonákladové společnosti poměrně vysoký.

EasyJet

Tato letecká společnost nabízí celkem výhodné zrušení letenky. Pokud k tomu dojde déle, než 24 hodin před odletem, bude vrácena plná cena, ze které jsou odečteny jenom administrativní poplatky. Při stornu v kratší době, než je 24 hodin, je nutné počítat s tím, že vráceny mohou být výhradně jenom letištní taxy a nic jiného.

Přečtěte si také:  Dlouhodobá předpověď počasí

Emirates

Známá a kvalitní letecká společnost, která zrušení letenky bez problémů umožní, a to i s možností získat plnou cenu letenky – ze které se následně odečtou povinné poplatky. Roli zde hraje hlavně termín, ve kterém je letenka zrušena. Čím více dní a hodin do odletu zbývá, tím více peněz lze dostat.

Jsou i další možnosti?

Jelikož letenka je například na rozdíl od parkování auta na letišti placena předem, je vhodné zajistit si pojištění storna letenky, které nabídne finanční kompenzace. Také je možnou alternativou změna osoby, nebo změna termínu letu. Ne každá letecká společnost ale právě toto může nabízet.

Plane Travel Air Plane Plane  - zaidoopro / Pixabay
zaidoopro / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *