Moderní klimatizace umí víc než jen chladit. Může to však mít háček

S příchodem horkého léta patří nejrůznější klimatizace a ventilátory k velmi žádanému zboží.. Jejich nákup s předstihem se proto zaručeně vyplatí. Co byste o nich však měli vědět, abyste se zaručeně rozhodli správně?

Zajímat by vás měla především spotřeba klimatizace, ovšem vždy musíte zohlednit i její výkon. Běžné přenosné typy vám nabídnou nanejvýše 3 000 W, což může být v řadě situací jednoduše nedostatečné.

Chcete výhodný nákup? Podívejte se i po vedlejších funkcích

Klimatizaci však nemusíte využívat jen na ochlazování vzduchu. Stejně účinně vám dokáže byt i vytopit – samozřejmě v zimě. Tato funkce navíc nezvedá cenu spotřebiče tak moc, jak si nejspíš myslíte. Ale jak už to bývá, má i tento zajímavý koncept jedno  mínus. Pokud totiž budete chtít prostřednictvím klimatizace i topit, připravte se na to, že nepůjde o tichou záležitost. Naopak. A obtěžovat by vás mohlo i neustálé proudění vzduchu. Dobře tedy tuto funkci zvažte.

Co naopak jednoznačně doporučujeme jsou typy klimatizací, které v sobě mají zabudovány filtry a další příslušenství pro čištění vzduchu. To ocení zejména astmatici a alergici, a také všichni, kdo chtějí jednoduše pobývat v co nejčistším prostředí.

Přečtěte si také:  Proč si domů pořídit sušičku? Výhod je mnoho

Kompaktní nebo dělená? Rozdíl tu je

Pokud máte doma více místa, pak jednoznačně doporučujeme klimatizaci dělenou alias splitovou. Má totiž o něco vyšší výkon i účinnost a ochladí vás tak efektivněji. Skládá se z vnější a vnitřní jednotky, přičemž ta vnější dokáže přebytečné teplo efektivně odvádět mimo obytné prostory.

Jestli potřebujete zapojit jednotek více, vyberte si multisplitové klimatizace do bytu. Ty počet vnějších i vnitřních používaných jednotek umí značně navýšit, a vy tak můžete účinně vychladit (nebo naopak vytopit) i opravdu velkou nemovitost. A to se rozhodně vyplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *