Fakta a nepravdy o podlahovém vytápění

Podlahové vytápění se v moderních domech (ale i v bytech) objevuje stále častěji. Důvodem rostoucí popularity systémů je komfortní a úsporný způsob vytápění i estetický přínos. Přesto o něm koluje několik polopravd a „dezinformací“. Uveďme si je společně na pravou míru.

Podlahové vytápění a zdraví

Někteří lidé se stále domnívají, že teplo od nohou má negativní vliv na zdraví. Dokonce jde o jednoho z hlavních strašáků, který potenciální zájemce odrazuje od realizace podlahového vytápění.

Opak je ale pravdou! Teplota podlahy se u podlahového vytápění pohybuje okolo 22 °C, zatímco ve výšce hlavy je to jen o pár stupňů více. Takové prostředí je pro lidský organismus optimální a nedochází k žádnému nepříjemnému přehřívání. Sálavé teplo navíc (na rozdíl od konvekčního vytápění z radiátorů) nezvedá prach ze země, takže je skvělou volbou pro alergiky.

Podlahové vytápění a regulace teploty

Máte snad obavu z toho, že nebudete mít pod kontrolou regulaci teploty? Některé starší systémy podlahového vytápění s tím možná problémy měly, ale moderní systémy disponují inteligentní regulací, která umožňuje přesné nastavení teploty v každé místnosti. Jinými slovy: vždy si nastavíte teplotu s ohledem na maximální komfort a úsporu energie.

Přečtěte si také:  Pořiďte si bydlení v rezidenční čtvrti Vilapark Klamovka. Proč vás zaujme?

Omezená nabídka podlahových krytin

Trápí vás, že budete odkázání pouze na několik málo podlahových krytin. Ani to naštěstí není pravda. Podlahové vytápění je kompatibilní s širokou škálou podlahových krytin – včetně dlažby, dřeva, laminátu, vinylu a koberců.

Odborníci z podlahářství Ústí nad Orlicí připomínají, že je důležité zvolit materiál s dobrou tepelnou vodivostí. Vždy si proto důkladně přečtěte charakteristiku konkrétní podlahy a v případě potřeby konzultujte její využití pro podlahové vytápění přímo s dodavatelem.

Podlahové vytápění si nemůžete dovolit

Pořizovací cena podlahového vytápění sice není zanedbatelná, ale v porovnání s radiátory je to srovnatelná investice. Topenáři však zdůrazňují, že provozní náklady bývají naopak u podlahového vytápění nižší, protože pracuje s nižšími teplotami vody a umožňuje tak úsporu energie. Rozhodně tedy není pravda, že si teplo od podlahy mohou dovolit jen majetnější zájemci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *