Jak si udržet zákazníky v e-shopu? Musíte o ně pečovat

Ecommerce v České republice je fenomén světového formátu. O Česku se často hovoří jako o ráji e-shopů, a přestože se vloni propadla o šest procent, na internetu si stále konkuruje 50 tisíc e-shopů. Prosadit se je však těžké a vítězí prodejci, kteří si umí získat a udržet zákazníky. Jaký je jejich „tajný“ recept? Tajemství spočívá v důkladné a kontinuální péči. Představte si, že nákup ve vašem e-shopu je jako rande. První dojem je jistě velmi důležitý, ale pokud chcete, aby se partner vracel, musíte se o něj starat.

Vytvořte si s klientem vztah

Nedívejte se na zákazníky jen jako na anonymní čísla v objednávkách. Oslovujte je jménem, ptejte se na jejich spokojenost, reagujte na jejich recenze a dotazy. Buďte přátelští a ochotní. S komunikací vám ochotně pomůže CRM v Outlooku. Český systém eWay-CRM nabízí široké spektrum funkcí pro efektivní a personalizovanou komunikaci.

Udělejte z rutiny zážitek

Doba se mění, lidé tráví na obrazovkách stále více času. Proto by měl být nákup v e-shopu zábavný a maximálně pohodlný. Neváhejte investovat do přehledného webu, který je intuitivní a rychle se načítá. Zajistěte kvalitní produktové fotografie, detailní popisy a prvotřídní zákaznickou podporu. Vaši zákaznici si to zaslouží a budou se do přátelského prostředí rádi vracet.

Přečtěte si také:  Zlato ochrání váš majetek před ztrátou hodnoty

S klientem aktivně komunikujte

Snažte se se zákazníky udržet kontakt. Například je informujte o novinkách, slevových akcích a speciálních nabídkách. Posílejte jim e-maily s tipy a radami ohledně produktů, které si u vás koupili. Ale nezapomínejte na personalizaci a relevantnost.

Sledujte trendy a analyzujte data

I když se vám zrovna daří, neusínejte na vavřínech – doba se rychle mění, a proto trpělivě pozorujte chování zákazníků, analyzujte jejich nákupní historii a zjišťujte preference. Na základě těchto dat pak optimalizujte svůj e-shop a nabídku produktů.

A ještě něco. Buďte autentičtí a transparentní. Nesnažte se za každou cenu prodat a uvádějte skutečné údaje o produktech a cenách. Ukažte zákazníkům svou lidskou tvář a investujte do péče o ně. Mnohonásobně se vám to vrátí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *