Instalatéra nemusíte volat ke každé prkotině

Řemeslníků je dnes velký nedostatek a nevypadá to, že by se tento stav měl v dohledné době nějak výrazněji změnit, což samozřejmě znamená nejen dlouhé čekací doby, ale také vyšší ceny.

Už jen proto byste si neměli najímat na každou prkotinu odborníka, jelikož tím často jen vyhazujete peníze z oken. Mnoho věcí totiž zvládnete udělat sami.

Zprovoznit ucpanou toaletu umí každý

Náš národ byl vždy plný kutilů, nicméně v současnosti jich už ve společnosti tolik není, hlavně tedy z řad mladší generace. Ne ke všemu ovšem potřebujete nějaké velké zkušenosti nebo zručnost. I amatér dokáže zvládnout kupříkladu celou řadu prací, kvůli kterým se dnes již běžně volá profíkovi.

Jedním ze zářných příkladů je i ucpaný záchod. Pro někoho neřešitelný problém, pro jiného naprostá banalita. Nejedná se o nic složitého jako je třeba čištění kanalizace. Toto zvládnete i svépomocí. A nepotřebujete k tomuto účelu žádné profesionální nástroje.

S trochou štěstí se dá vzniklý špunt uvolnit pouze rukou. Tu stačí strčit do mísy a pořádně usazeniny prošťouchnout. Ne každý má ovšem dostatečně dlouhou či tenkou ruku. V takovém případě je dobré si vyrobit nástroj, se kterým se k problematickému místo zvládnete dostat.

Přečtěte si také:  Cesta ke zdravému životnímu stylu

Je nezbytné, aby se jednalo o něco pevného, ovšem dostatečně ohebného. Ideální je tvrdý drát, jenž se dá snadno vytvarovat do požadované formy. Pokud nemáte nic takového po ruce, je možné si ho vytvořit z některých typů šatních ramínek.

Na odpad je nejlepší krtek

Ani čištění odpadu není žádná maturita. V tomto případě se dokonce ani nemusíte příliš špinit. K tomuto účelu vám postačí pouze hydroxid sodný a horká voda. Hydroxid se dá koupit v každé drogérii. Někdy ho prodávají i pod názvem Krtek.

Hydroxid stačí nasypat do zvoleného odpadu, cca deset minut počkat a následně zalít horkou vodou. Pozor, reakce je obvykle bouřlivá, takže vodu nalévejte pouze v ochranných rukavicích, jinak se můžete snadno popálit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *