Jak si poradit s Twitter?

Jak na Twitter?
Jak na Twitter?

V následujících řádcích Vám nabízíme základní návod jak si poradit s Twitter. Nevíte si rady s touto sociální službou a potřebujte poradit? Pomůžeme Vám jak na to! S námi zvládnete Twitter snadno a rychle.

Pokud jste o Twitter ještě nikdy neslyšeli tak doporučujeme začít přečtením si informací co to je Twitter, abyste s v následujícím textu neztráceli. Pokud jste již slovo Twitter zaslechli a více o co se jedná, tak pokračujte dále.

Co je to Twitter?

Twitter je jednou z nejpoužívanějších a ještě do nedávné doby i nejrychleji rostoucích sociálních sítí na světě. Twitter slouží především pro publikování a výměnu krátkých textových zpráv. Obrovskou předností je jeho dostupnost odkudkoliv, z vašeho počítače nebo mobilního telefonu. Nevýhodou může být i to že Twitter zatím nepodporuje češtinu, na základní orientaci v této službě ji ale vůbec nepotřebujete. Celé rozhraní je velmi intuitivní a všechno pochopíte, i když nerozumíte ani slovo anglicky.

První kroky na Twitter

Při prvním seznámení s Twitter se někteří lidé mohou cítit trochu zmateni. Není totiž na první pohled jasné, jaké jsou všechny možnosti této sociální služby. Twitr jako další podobné služby je především platforma. To jaký budete mít svůj Twitter je především na Vás. Na tom jakou si vybudujete skupinu, jaké zprávy Vás zajímají.

Prvním krokem nemusí být nutně registrace. Na to abyste se mohli na Twitteru trochu porozhlédnout se nemusíte registrovat. Bez registrace sice můžete jen pasivně číst zprávy publikované jinými uživateli, ale na základní orientaci to bohatě stačí. Můžete si vybrat nějaký twitter „kanál“ a podívat se jak to vypadá, když někdo na Twitter publikuje své zprávy. Ze známých českých uživatelů si můžete zvolit například Twitter kanál twitter.com/idnes_vyber. Při zadání této adresy do Vašeho prohlížeče se dostanete na stránku, kde jsou publikovány zprávy, které jsou vydávány na iDnes.

Přihlášení a registrace na Twitter

Dalším krokem k tomu jak se stát aktivním uživatelem Twitter je registrace a přihlášení. Celý proces registrace a přihlášení najdete v přehledném návodu na stránce jak registrace nového uživatele Twitter.

Pokud jste úspěšně prošli procesem registrace, máte vytvořený svůj účet, můžete začít přispívat svými zprávami. Můžete požít webové rozhraní stránky twitter.com nebo můžete použít svůj mobilní telefon, některou z externích aplikací. Zprávy na Twitter můžete posílat i ze svého Skype, ICQ nebo jiného oblíbeného komunikačního programu.

Přečtěte si také:  5 důvodů proč nepoužívat facebook

Zprávy = Tweety a jejich posílání

Jednotlivá zpráva na Twitter se nazývá Tweet. Jedná se o krátkou textovou zprávu do maximální délky 140 znaků.  Pokud se hned na začátku nechcete pustit do psaní vlastních zpráv, můžete si vybrat nějakého uživatele a stát se jeho „Followrem“. Toho docílíte tak že na stránce tohoto uživatele kliknete na odkaz „follow“. Uživatele můžete najít tak že ve vyhledávání (find on twitter) zadáte jeho jméno nebo příjmení. Další možností je vyhledat kontakty ve svém emailu – Twitter podporuje emailové služby jako je Gmail, nebo další celosvětové emaily. Dokáže se připojit k Vašemu emailovému účtu a zjistit jestli někdo z vašich kontaktů není zaregistrovaný na Twitter. Můžete také sami poslat pozvánku svým kamarádům a známým.

Co právě děláte = What are you doing?

Vlastní zprávu vytvoříte tak že do pole „What are you doing“ aneb co právě děláte, napište text s maximální délkou 140 znaků a kliknete na Update. Zpráva se následně objeví na vašem Twitter profilu a jsou o ní informování Všichni, kdo vás následují nebo sledují.

Jak odpovědět na Twitter zprávu

Nemusíte ale jen psát vlastní zprávy, můžete poslat reakci na zprávu některého z vašich virtuálních přátel. Pokud chcete odpovědět někomu konkrétnímu tak stačí začít novou zprávu znakem @ a přidat uživatelské jméno toho např. @karelnovak a přidáte text který chcete poslat.

Pokud se Vám povedla registrace, zvládli jste poslání vlastní zprávy, odpovědět někomu jinému na jeho zprávu tak už jste zvládli 90% toho, jak v základu funguje Twitter. To ale samozřejmě není vše. Twitter nabízí mnohem vice možností, ale podrobný popis by byl na mnohonásobně delší text. Pro další informace o službě Twitter se můžete podívat na náš blog věnovaný službě Twitter.

Pokud mate nějakou připomínku nebo doporučení co bychom mohli doplnit, tak nám napište.

2 komentáře: „Jak si poradit s Twitter?

  • 25. 2. 2010 (11:49)
    Trvalý odkaz

    Zkuste zkracovač URL (URL shortener) YAU|SH – zkracuje dlouhá URL a jednoduše je potom můžete sdílet přes Twitter.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *