5 důvodů proč nepoužívat facebook

Také váháte nad tím, jestli je facebook pro vás to pravé? Máte obavu z toho, že na facebook může dojít ke zneužití vašich osobních informací? Zvažujete, jestli byste měli na facebook zůstat nebo z něj raději odejít? Nabízíme vám pět hlavních důvodů proč zrušit facebook profil

Hlavní důvody proč zrušit facebook profil

Mezi hlavní důvody proč nepoužívat facebook se řadí především nedostatečná ochrana soukromí na facebook. Začíná to už registrací, Při registraci po vás chce facebook zadat vaše pravé jméno a příjmení, dále požaduje vaše přesné datum narození a email.  Samozřejmě že můžete zadat vymyšlené údaje (facebook nemá moc možností jak si ověřit ty pravé). Ale to je v rozporu se smluvními podmínkami facebook a vy ta riskujete to, že vám jednoho dne facebook zruší váš účet, kam si mezitím nahrajete stovky fotek, a kde budete mít uložené kontakty na všechny vaše kamarády a známé. Pokud chcete mít jistotu, musíte dát facebook své osobní údaje.

Proč by jste měli přestat používat facebook?
Proč by jste měli přestat používat facebook?

Na facebook není žádné soukromí

Mnoho lidí si to ani neuvědomuje, ale vše co dají na facebook je veřejně dostupné. Jen málo lidí si totiž nastaví alespoň nějakou rozumnou ochranu soukromí. Ta je v základním nastavená tak že vše co na facebook dáte, mohou vidět vaši přátelé, přátelé vašich přátel a de facto celý facebook. Pak se můžete dočíst o tom, jak byl někdo na hodinu propuštěný z práce jen proto, co napsal na svůj facebook profil, protože se to dostalo do nepovolených rukou.

Facebook je jenom ztráta času

Schválně si zkuste sami spočítat, kolik každý den strávíte času s facebook. Možná vám to ani nepřijde, říkáte si, že se jen občas podíváte, jestli vám nepřišla nějaká nová zpráva, zkontrolujte, co nového napsali vaši kamarádi, sklidíte si pár políček ve Farmville. Pokud ale sečtete všechny tyto krátké návštěvy facebook, zjistíte, že za jeden den to mohou i desítky minut nebo hodiny. A kolik to pak dělá za celý týden? Nejsou to dokonce desítky hodin? Máte pocit, že to je efektivně strávený čas? Nebo vám teprve teď došlo kolik času vás facebook stojí?

Přečtěte si také:  Znáte všechna pravidla pro výběr herního počítače?

Facebook je komerce

Přijde vám facebook jako skvělá aplikace, která je určená především proto, aby spojoval lidi, kteří se dlouho neviděli? Nebo to je především projekt kde jde především o peníze? Možná i vy jste zaznamenali, že na facebook je v poslední době více a více reklamy a že dokáže být pěkně vtíravá? Nedivte se. Facebooku jde především o to vydělat peníze. Ví toho o vás strašně moc, ví, co se vám líbí, ví, co se líbí vašim kamarádům,  ví jaké navštěvujete stránky, a mnoho dalšího. A všechny tyto informace se snaží zpeněžit. A bude to jen horší! Další důvod co nejrychleji zmizet.

Facebook určitě není jenom zlo, není to žádný ošklivý démon. Není to ale ani žádná zázračná služba, kterou nezbytně nutně potřebujete ke svému životu. Rozhodnutí je jen a jen na vás. Měli byste se ale vážně zamyslet, jestli je pro vás facebook přínosem, nebo jestli jste spíše vy přínosem pro facebook?

3 komentáře: „5 důvodů proč nepoužívat facebook

 • 2. 9. 2010 (18:58)
  Trvalý odkaz

  Jj Facebook je sračka, nic to člověku nedá, je to akorát ztráta času, nesmyslný statusy, že se právě fénuju, právě čistim protézu nebo vyměňuju trencle, akorát je na tom člověk závislej, bere to osobní údaje, který jsou v tu chvíli majetkem FB, dá se to snadno zneužít a to prosím i když to člověk chrání různými metodami, bohužel všichni dneska řeknou, nemáš fb, jsi zahozen, ale ani si neuvědomujou, na jakou úroveň se oni snížili tím, že si to založili a jakému se vystavují nebezpečí. Je to zkrátka svinstvo a stejně si myslím, že to za čas každý opustí. Bohužel asi až se stane pár případů s fatálními následky. Mno nic, já půjdu radši ven, půjdu fotit noční Prahu dneska, byl jsem odpoledne v posilovně a běhat do parku, mimo jiné taky nahrávám doma muziku, asi jsem divnej, že nejsem 24/7 na facebooku, ale mě můj život vyhovuje bez něho. Tak zduř

  Reagovat
 • 12. 9. 2010 (11:35)
  Trvalý odkaz

  Zrovna jsme ve škole dostali otázky o Facebooku jako třeba: Proč mám Facebook?
  Negativa Facebooku apod.
  Právě jsem došla k otázce negativa FCB,ale když tak o tom tak přemýšlím tak těch negativ je fakt hodně.
  Vlelkým negativem je jeho návikovost,že někteří se bez něho nedokážou obejít.
  Dočetla jsem se že,hodně závislí jsou mladé dívky a ženy bez FCB nedokážou žít. Některé z nich kontroluje FCB ještě před tím než odcházejí do koupelny.

  Facebook je IN říkám si, ale co když není tak in jak si asi skoro z nás myslí.
  Když někdo nemá nebo nebude mít facebook takže mu budou dávat najevo jak se snížil apod.
  Ale když o tom tak přemýšlím myslím si,že na jakou úroveň jsme se snížili my všichni kdo má FCB, protože se vystavujeme určitému nebezpečí.
  Např. Kyberšikaně apod.

  Reagovat
 • 10. 3. 2011 (14:31)
  Trvalý odkaz

  já si myslym že facebook je dobrej sice tam nemaš moc soukromí ale zase mužeš tam najít kámoše nebo lásku ale každej má svůj názor tak my je to jedno

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *