Umíte vybrat ty správné doplňky do dětského pokoje?

Nezáleží na tom, zda máte doma čerstvé miminko nebo náročného puberťáka. Děti jakéhokoliv věku potřebují zejména kvalitní spánek, a právě v tom by jim měl pomoci i stylově zařízení dětský pokoj. Koneckonců – jde o jejich prostor, ve kterém tráví většinu svého času.

Prim by tak měly hrát vhodně zvolené barvy. Důraz dávejte spíše na ty teplé, které působí pozitivně.  Dokáží navodit útulné přítmí i vytvořit tu správnou atmosféru třeba pro efektivní učení nebo kreativní činnosti. A nezáleží na tom, zda vybíráte vhodně vyhlížející povlečení nebo třeba tapety.

Zaměřeno na textilie

Když se řekne dětské povlečení, mělo by hned na první místě stát pohodlí a na druhém atraktivita. I když děti by vám to nejspíš řekly přesně naopak. Jako vhodný kompromis se tedy jeví sázka na kvalitní materiály s těmi správnými vzory.

Mezi doporučené textilie patří bavlna ve všech podobách (od nemačkavého krepu až po luxusně vyhlížející satén s unikátními termoregulačními vlastnostmi) a mikrovlákno. Oba tyto materiály si dokáží skvěle poradit s odvodem přebytečné vlhkosti během nočního pocení a zároveň se velmi snadno udržují.

Přečtěte si také:  Protiúnavové rohože

Pro nejmenší dětí se skvěle hodí povlečení s voálem

Chcete-li do pokojíčku vnést trochu té miminkovské romantiky, pak se neobávejte návratu ke kanýrům. K dětské postýlce se skvěle hodí, a navíc dokáží díky své efektní délce zakrýt i prostor pod ní. Do něho tedy můžete uložit všechny ty nezbytnosti, které se k péči o nejmenšího člena rodiny nutně váží (plenky, mycí ubrousky, kosmetika apod.).

U dospívajících dětí dejte pozor na výšku

Máte doma opravdu vysokého fotbalistu nebo šikovnou baletku s dlouhýma nohama? Pak by jim klasické rozměry lůžkovin nemusely stačit. A na velké deky zcela jednoznačně patří i prodloužené povlečení. V atraktivních vzorech a pestré nabídce materiálů ho seženete na stránkách Vesna.cz. Vsaďte na českou kvalitu nejenom u dětí!

Kids Games Pillow Fight Family  - Victoria_Borodinova / Pixabay
Victoria_Borodinova / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *