S elektrokoloběžkou se můžete rychle přemístit z jednoho místa na druhé. Jak byste měli postupovat při jejím výběru?

S rozvojem technologií přibývá i dopravních prostředků nabízející efektivnější pohyb po městě, ale i mimo něj. Jedním z nich jsou i elektrokoloběžky, které se těší mezi širokou veřejností čím dál tím větší oblibě. Poptávka po nich tak prudce stoupá, čímž se rozšiřuje nabídka dostupných modelů. Najít ten správný může být tedy pořádně složité, a to zejména, pokud s elektrokoloběžkami nemáte žádné zkušenosti.

Koloběžku vybírejte hlavně podle typu terénu

Jestliže hledáte efektivní dopravní prostředek pro pohyb napříč městem, bude pro vás nejlepší volbou elektrokoloběžka. Ta již několik let nabírá na popularitě nejen mezi milovníky ekologie, ale i širokou veřejností. Jejich největší výhodou je především fakt, že se s nimi můžete lehce vyhnout ranní špičce a dopravním zácpám – v praxi se tedy z jednoho bodu do druhého můžete dostat mnohem rychleji.

Úplně prvním kritériem, kterému byste měli věnovat pozornost je typ terénu, kde se budete převážně pohybovat. Elektrické koloběžky se totiž dělí na klasické a terénní. První typ využijete hlavně při jízdě ve městě či krátkých projížďkách po parku. Pokud naopak chcete vyrazit do opravdu náročného terénu, jako je les či dokonce hory, bude pro vás mnohem lepší volbou terénní koloběžka s většími koly.

Přečtěte si také:  Andělské karty – dobré i špatné zprávy

Ověřte si, zda budete potřebovat řidičské oprávnění

Na trhu je možné běžně najít elektrické koloběžky s maximální rychlostí až 50 km/h, což odpovídá hodnotám klasických skútrů. Právě proto se rozhodla vláda tento problém řešit a upravila legislativu tak, že pro provozování výkonných strojů je potřeba vlastnit platné řidičské oprávnění. Tím budete muset disponovat u všech elektrokoloběžek, které dokážou jet rychleji než 25 km/h – u velké části modelů je maximální rychlost nastavena na tuto hranici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *