Pizza Margherita má velmi zajímavou historii. Kde si dát v ČR tu, která chutná jako připravená v Itálii?

Jen málokterý italský pokrm si vydobyl takovou proslulost jako právě pizza Margherita. Jde vlastně o klasickou pizzu, která vznikla v Neapoli v Itálii koncem 19. století. Podle legendy ji vytvořil mistr ve svém oboru jménem Raffaele Esposito.

A jak se to vlastně stalo? V roce 1889 byl Esposito požádán, aby upekl pizzu pro krále Umberta I. a jeho královnu Margheritu Savojskou, kteří byli na návštěvě v Neapoli. Esposito se rozhodl, že jeho restaurace bude ten den servírovat pizzu, která by reprezentovala barvy italské vlajky, jíž ztvárnil opravdu originálně

Jak vypadá pizza Margherita

Červenou barvu tak na pizze zastupuje rajče, bílou má na svědomí mozzarella a o zelenou se stará bazalka. Zbývá snad už jen dodat, že se tato pizza setkala u královského páru s obrovským nadšením a byla proto pojmenována „pizza Margherita“ na počest královny Margherity.

Dnes je tato pizza považována za jednu z těch „pravých a originální“ a bez nadsázky patří mezi nejoblíbenější pizzy nejenom v Itálii, ale i na celém světě. Vyrábí se z jednoduchých a čerstvých surovin (prim hrají právě rajčata, mozzarella a bazalka), které leží na tenkém a křupavém těstě. Pizza se poté peče v peci na dřevo, což jí dodává jedinečnou chuť a texturu. Dnes je správně připravená pizza Margherita leckdy používána dokonce i jako měřítko kvality a pravosti pizzy – jiným slovy, právě podle jejího povedení poznáte opravdu dobrou italskou restauraci.

Přečtěte si také:  Kvalita, rozmanitost a výhodné nákupy textilní galanterie na VTC.cz

Kde si dát pravou Margheritu

A i když příběh o pizze Margherita a Raffaelu Espositovi bohužel není ověřený a považuje se spíše za legendu, faktem zůstává, že jde o jídlo, které rozhodně stojí za to vyzkoušet, pokud se počítáte mezi fanoušky italské kuchyně. Skvělou italskou pizzu nabízí například restaurace Rajhrad.pleasurepub.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *