5 tipů, jak na sekání trávy – dopřejte si svůj vysněný trávník

Téměř každý vlastník zahrady touží po krásně zeleném a upraveném trávníku, se kterým se bude moci chlubit svým známým a přátelům. Jak tomu ale už bývá, bez práce a pořádné péče se to ale neobejde. Proto jsme pro vás připravili 5 tipů, díky kterým dosáhnete svého vysněného trávníku.

Sekejte trávník na správnou výšku

V první řadě je nutné, abyste trávník sekali na správnou výšku. V opačném případě se může stát, že trávník poškodíte, nebo dokonce nožem zasáhnete i do země. Ideální je tedy nastavit sekačku na sekání okolo 4 až 5 cm.

Investujte do kvalitní sekačky

Pro krásný trávník je důležitá především kvalitní sekačka, do které se vyplatí investovat. Nejlepší je vyhledávat ověřené a známější značky, které jsou již pomyslnou zárukou kvality. Jednou z nich je například Husqvarna, která se u nás těší velké oblibě. V její nabídce můžete najít nejen sekačky, ale i další zahradní nářadí, jako motorové pily, kosy či štěpkovače.

Přečtěte si také:  Nejenom havárie vody, instalatér si poradí i s topením

Nechte všechnu práci na nových technologiích

Pokud si chcete ušetřit trochu práce a chcete dosáhnout opravdu zeleného trávníku, určitě byste měli zkusit pomoc od nových technologiích. V souvislosti s tím jsou populární například automatické sekačky, které se o váš trávník postarají za vás.

Sekejte pouze s ostrými noži

Trávník byste měli sekat pouze s ostrými noži. Ty si můžete naostřit buď sami, nebo za příplatek u profesionála, který na rozdíl od vás nemůže udělat chybu. Špatně naostřené nože totiž napáchají ještě větší paseku než ty nenaostřené.

Dodejte trávníku potřebné živiny

Aby mohl trávník správně růst a prosperovat, potřebuje k tomu dostatek živin. Ty mu můžete dodat prostřednictvím speciálních hnojiv. Pokud vás navíc trápí přílišné sucho, neměli byste ho podcenit a raději investovat do zavlažovacího systému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *