Chystáte se letos na dovolenou v karavanu? Nezapomeňte si s sebou vzít potřebnou výbavu

Počet majitelů karavanů napříč republikou meziročně roste. Největším lákadlem je právě pohodlí a flexibilita, které toto netradiční cestování nabízí. V karavanu tak ve výsledku můžete strávit i několik měsíců, aniž byste museli jakkoli snížit úroveň svého komfortu. Na co byste v rámci výbavy karavanu neměli v žádném případě zapomenout?

Zaměřte se na vlastnosti samotného karavanu

V první řadě byste se měli zaměřit na samotné vlastnosti obytného auta, které nemusí být vždy ideální do všech prostředí. Pokud se rozhodnete vyrazit na místa, kde není zrovna teplé podnebí, nebo v noci mrzne, určitě byste měli popřemýšlet nad zateplením karavanu. Izolace do obytných aut navíc není nějak složitá a při výběru správné firmy vám nezabere ani moc času – na novou sezónu tak můžete být zcela vybaveni.

Mezi jedny z nejkvalitnějších typů izolací se aktuálně řadí K-flex, která disponuje hliníkovou parozábranou. Po její instalaci se budete moci uvnitř karavanu těšit příjemnému prostředí, kdy vám v létě nebude příliš teplo a v zimě naopak zima. Kromě toho zkontrolujte i pevnou výbavu karavanu – ne všechny modely mají například vlastní chemické WC.

Přečtěte si také:  Krásnou dovolenou si můžete dopřát i v tuzemsku. Ideální zázemí nabízí například wellness hotely

Rozhodněte se, jak dlouho budete s karavanem cestovat

Pokud chcete s karavanem cestovat do přírody, nebo na cestě strávit více než pár dní, určitě byste neměli podcenit jeho výbavu. Ta by měla být schopná pokrýt vše, co budete během pobytu v karavanu potřebovat. Velkou část budou tvořit pomocníci při vaření či skladování potravin.

Téměř nikdy se neobejdete bez autoledničky, ve které můžete uchovávat prakticky veškeré potraviny. Ty samozřejmě budete muset i někde upravit a uvařit, a proto se vyplatí zaměřit i na přenosné vařiče. V ideálním případě byste měli vždy vybírat mezi variantami, které jsou vyrobené z kvalitních a odolných materiálů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *