Výběr podlahy do bytu: Podle čeho byste se měli řídit a jaký typ podlahy je nejlepší?

Pokud se pustíte do rekonstrukce svého bytu, s vysokou pravděpodobností na vás bude čekat i výběr nové podlahy. Její životnost se totiž v průměru pohybuje okolo deseti a více let, a proto se s její výměnou setká téměř každý z nás. Právě samotný výběr je tím nejdůležitějším a vyplatí se s ním strávit alespoň trochu času.

Klíčová je jednoduchost a kvalita

Při výběru podlahy je důležitá především jednoduchost údržby a kvalita samotné podlahy. V obou případech byste se měli zaměřit na to, z jakého materiálu je daná podlaha vyrobená. Obecně za nejvšestrannější materiál je považován vinyl, který je známý zejména pro svoji vysokou odolnost vůči vnějším vlivům a poškození. Právě proto se velké oblibě těší vinylová podlaha, která vám nabídne nejen dlouhou životnost, ale i snadnou údržbu.

Podobně je na tom i laminátová podlaha, která se velmi snadno pokládá a zároveň nevyžaduje žádnou speciální péči. Jak vinylové, tak i laminátové podlahy jsou v současnosti vyráběny v široké škále dekórů a designů, které se hodí téměř do jakékoli místnosti. Velká část z nich je vhodná překvapivě i do koupelny.

Přečtěte si také:  Jednorázové e-cigarety: Nová alternativa ke klasickým cigaretám, která vás překvapí nejen svým designem

Když nevíte, vsaďte na klasiku

Pomyslnou klasikou mezi podlahami je dřevěná podlaha, která se zároveň řadí i mezi ty nejkvalitnější druhy podlah. Její velkou výhodou je opravdu vysoká životnost, která může přesáhnout i hranici 80 let. Někteří oceňují její jedinečný design, kterého u jiného typu podlah jen tak nedosáhnete.

Na druhou stranu byste měli počítat s náročnou údržbou, bez které se dřevěná podlaha rychle opotřebuje – často si budete muset přizvat na pomoc i profesionály. Pokud chcete před koupí vidět podlahu na vlastní oči, navštivte podlahy Brno, kde můžete načerpat inspiraci a porovnat výhody a nevýhody jednotlivých druhů podlah přímo na místě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *