Ideální výbava na traily? Komfortní batoh s páteřákem

Jen málokdo vyjede do náročnějšího terénu bez ochrany hlavy. Ovšem své páteři už takovou pozornost obvykle nevěnujeme. A přitom už dnes na našem trhu najdeme speciální batohy, které naše záda i krk ochrání velmi spolehlivě. A jejich nasazení na tělo je stejně snadné, jako v případě helmy.

A jak to vlastně funguje? Hlavní funkční součástí batohu je speciální zpevněný pruh, tvořený vícevrstvou termoplastickou pěnou s různou hustotou. Právě tento materiál dokáže absorbovat značnou část energie případného nárazu, a zbytek navíc šikovně rozvede do stran.

Pro všechny terény i výzvy

Bojíte se, že by se vám pod batohem propotil váš dres na kolo? Jde o lichou obavu. I když batohy s integrovanou ochranou páteře sedí na svém místě opravdu pevně, jsou zároveň vybaveny důmyslným systémem odvětrávání, jenž odvádí nadbytečnou vlhkost pryč od těla.

Takový batoh na kolo na vás tedy žádné další nároky neklade. Stačí ho za pomoci několika nastavitelných popruhů řádně připevnit a poté si už jen užívat dostupné ochrany. A nezáleží na tom, zda se s ním vydáte na silniční závod nebo horský trail.

Přečtěte si také:  Sezóna outdoorových aktivit začíná: Jak vybrat padnoucí obuv?

Vyberte si, jak chcete svůj batoh nosit

Mohou samozřejmě nastat okamžiky, kdy vám dostatečnou ochranu poskytne dobré cyklistické oblečení a nic dalšího tak nebudete potřebovat. V takovém případě jde páteřák snadno odepnout. Některé modely umožňují jeho samostatné využití, jiné tuto multifunkčnost přisuzují jen batohu.

A tato funkce se vám bude hodit i ve chvíli, kdy potřebujete batoh jednoduše vyprat. Stačí odepnout páteřák a svěřit ho šetrnému programu v pračce. Proces je úplně stejný, jak když perete například své cyklistické kraťasy – doporučujeme nižší teplotou a ždímání omezené na minimum.

A jak takový batoh vypadá? Nahlédněte ke specialistům do eshop.singltrek.cz a vyberte si některý z mnoha zajímavých modelů pro malé i velké milovníky cyklistiky.

Mountain Bike Cycling Exercise  - jotoya / Pixabay
jotoya / Pixabay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *