Vrchní vrstva je pro kvalitu lakovaných výrobků zásadní

Moderní technologie zasahují do mnoha oblastí života. V oblasti úpravy kovů jsou schopny přinést nejenom perfektní výsledek, ale také odpovídají všem přísným kritériím, zaměřeným na ochranu životního prostředí.

Jednou z hojně používaných úprav je i tzv. práškové lakování. A proč právě prášek místo standardního tekutého nátěru? Ve hře je zejména precizní finální výsledek.

Co všechno je pro kvalitní lakování třeba

Profesionální prášková lakovna se musí držet celé řady důležitých kritérií. Zpracovává zejména kovové materiály, jež dokáží odolat širokému rozpětí teplot – 140 až 200 °C. Jde o teplotu, při níž dochází zároveň k žádanému vytvrzování.

Nejdůležitějším krokem pro finální kvalitu výrobku je nanesení právě svrchní vrstvy laku. Předtím je však nutné materiál odmastit a dobře opískovat. Práškový lak nebo také komaxit je aplikován nejmodernějšími nanášecími technologiemi. Nejčastěji se na lakovaném dílci přichytí jednoduše díky protikladnému vnitřnímu náboji. Finální úprava pak probíhá ve vypalovací peci, což zajistí maximálně kvalitní přilnutí.

Měli byste vědět: V této podobě je práškové lakování 100 % ekologické. Nepoužívají se při něm totiž žádné chemické přísady, organická rozpouštědla apod.

Přesnost je zaručena automaticky

Vše probíhá bez zásahu lidského faktoru, a to na plně automatické lakovací lince. Moderní lakovací kabiny umožňují mimo jiné i rychlou výměnu barev. Celý proces se tak zrychlí a zároveň zlevní. Je přístupný velkým i malým zakázkám (jako je například lakování ALU disků).

Nechybí ani nezbytné testy

A jak si preciznost celého práškového lakování prověřit? Například korozními testy, jimž poskytne zázemí speciální solná komora. Provádějí se u oceli i hliníku a na jejich výsledek se snadno doptáte prostřednictvím protokolu z korozní zkoušky. Sledují se hned tři faktory:

  • puchýřkování,
  • odlupování
  • a prorezavění.

Samozřejmostí je také hodnocení řezu – a to zejména jeho delaminace a koroze. Chcete se dozvědět víc? Zamiřte ke specialistům na Colorsteel.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *