Nerez má v kuchyni více využití, než si možná myslíte

Někomu se může tento materiál zdát příliš chladný, ovšem jiný nedá dopustit na jeho praktičnost a výhody. Také uvažujete o možnosti pořízení nerezové pracovní desky nebo třeba odkládacího stolu?

Vyzkoušejte si je a garantujeme vám, že si jejich hladký, neporézní a perfektně lesklý povrch na první pohled zamilujete. Vysoká hygiena a odolnost katapultovaly  nerezové pracovní desky a stoly i do profesionálních provozů. Nenechte se zmást tím, že jde obvykle o asi jeden milimetr silný plech, podlepený dřevotřískou a jí podobným materiálům. Je to zcela postačující tloušťka, podklad sám o sobě je spíše nedůležitý.

Atypické úpravy nejsou problém

Oblíbený nerezový gastro nábytek těží rovněž i ze své vysoké užitnosti. Není totiž problém ho přizpůsobit jakémukoliv prostoru. Poradí si s nejrůznějšími výřezy, úkosy i otvory rozličných tvarů.

A rozhodně nemusí jít jen o rovnou plochu. Zabudování plastových případně dřevěných krájecích desek nebo třeba dřezu není žádný problém. Oceníte i výhody varné desky s dokonalým zapuštěním apod.

Přečtěte si také:  Nenechte si ujít last minute lyžařské zájezdy!

Ve jménu dokonale hladké elegance

Čisté linie nerezu vám učarují na první pohled. Čistota a jednoduchost tu hrají prim. Pokud byste však chtěli i trochu otupit hrany jeho strohosti, dejte dohromady kov se dřevem či dřevotřískou. Vzájemně se skvěle doplní a položí tak základ industriálnímu nebo minimalistickému interiéru. Nakonec tedy bude rozhodovat stejně váš vkus, aniž byste museli dělat kompromisy mezi vysokými hygienickým standardy, jednoduchou údržbou a přívětivým vzhledem.

Vítané rozšíření malé kuchyně

Potýkáte se s nedostatkem místa? Šikovný nerezový pracovní stůl postavíte prakticky kamkoliv (menší modely mají i kolečka pro snadné převážení) a můžete si tak okolní prostor zcela přizpůsobit svým přáním a potřebám. Při správné výšce vám nahradí i kuchyňskou linku a bez potíží se k nim vejde i více než jeden kuchař.