Stavíte? Nechte si poradit se zastřešením

Vzniká pod vašima rukama úplně nová stavba, ale zatímco v základech máte jasno, střecha zůstává zatím jednou velkou neznámou? Moderní doba přináší řadu možností, vynikajících efektivitou i úsporností. A do této kategorie patří i vazníkové konstrukce.

Jde o ideální řešení pro stavby bez obytného podkroví. Hodí se nejenom na rodinné a bytové domy, ale své uplatnění najdou i u průmyslových objektů.

Stará technologie v moderním pojetí

V současnosti používané vazníky (resp. princip jejich použití) spatřily světlo světa před 60 lety. Ale nejde o nic zastaralého – naopak. Každý rok výrobci představují stále další a další novinky. Stavíte bungalov nebo jiný dům bez obytného podkroví? Pak určitě oceníte, že už nejste odkázání jen na ocelovou nebo železobetonovou konstrukci.

Přednosti moderní vazníkové střechy

Vazníky nejsou nijak omezeny tvarem ani velikostí zastřešovaného prostoru. Nezáleží tedy na tom, zda jste vsadili na klasický půdorys, nebo naopak dáváte přednost netradičním řešením. Střešní vazníky zvládnou obloukové, sedlové, valbové, mansardové i pultové střechy. A oproti jiným konstrukcím vám jejich volba přinese do rozpočtu významnou úsporu. Vždyť při jejich realizaci lze ušetřit až 40 % dřeva.

Přečtěte si také:  Stěhování strojů - komplexní řešení vašich požadavků od profesionálů

A jak to vypadá v praxi? Dřevěné vazníky se spojují dvěma způsoby (v závislosti na zvolené konstrukci):

  • sbíjejí se hřebíky,
  • spojují se styčníkovými deskami s prolisovanými trny.

Kde si opatřit základ nové střechy

Samotná výroba vazníků i jejich instalace vyžaduje odborné znalosti, takže se do ničeho podobného sami rozhodně nepouštějte. Mezi specialisty na našem trhu patří certifikovaná společnost KarStaK z Dolního Rychnova. Vše je na zakázku, protože každá střecha má své specifické požadavky. Stačí vyplnit poptávkový formulář na Vazniky.eu a těšit se na nabídku. Zkušený tým za vámi přijede kamkoliv v rámci  Jihočeského, Karlovarského, Plzeňského, Středočeského, Libereckého nebo Ústeckého kraje.