Jak se vyhnout nejčastějším chybám při skladování a zbytečným ztrátám

Management skladování a distribuce je bezpochyby jeden z nejdůležitějších sektorů ve všech firmách, v autoservisech nevyjímaje. Ale na to, aby se z něj vytěžil konkrétní zisk, je třeba zbavit se nadbytečných výdajů, Které i když se zdají velmi nízké, shrnuty mohou citelně ovlivnit váš výdělek. V první řadě je třeba se zbavit všech ztrát a to počínaje od situací, které je zapříčiňují a kde je to nutné zavést generální optimalizaci celého procesu.

Nadprůměrná produkce prodejních produktů, ať nadprodukce pneumatik může způsobit nezbytné navýšení zásob ve skladu, jako jsou materiály, produkty nebo již zmíněné pneumatiky, které čekají na další zpracování, nebo distribuci. Tyto zásoby na jedné straně zaručují plynulost produkce a spokojenost zákazníků, ale na druhé straně jejich dlouhodobé nahromadění ve skladu snižují flexibilitu, stagnaci kapitálu a zároveň zbytečně zabírají místo ve skladu, které by se dalo využít efektivněji. Tomuto se lze vyhnout předvídáním poptávky ze strany klienta, dobrými obchodními vztahy s dodavateli a neustálou analýzou trhu a výrobních procesů.

Doba skladování závisí na zboží, které musí být dále zpracován (balení, třídění, atd), nebo i od operátorů, kteří nečinně čekají na další zakázku. Čím je čekací doba delší o to větší je i riziko poškození materiálů a výrobků. Tato doba se v rozpočtu mění na další výdaj, který zbytečně zatěžuje celou firmu. Častokrát je příčinou chyba personálu, neefektivnost řízení dokumentace nebo prostředků. Nejideálnějším řešením je najít způsob jak dodat dané zboží v co nejkratší době využitím minimálního množství potřebných zdrojů a prostředků.

Přečtěte si také:  Plachta vás ukryje před deštěm i zvědavými sousedy

Při logistice a distribuci je nejlepším řešením automatizace a využití robotů ve velkých skladových systémech. Ztráty se vytvářejí při poškození a zbytečném manipulováni zboží. Dá se tomu vyhnout využitím optických snímačů pro klasifikaci a určení polohy palet, robotické automatické systémy na přesun, vyhledávání a na manipulaci při paletizaci. Proto výběrem nejvhodnějších regálových systémů a správné organizaci skladování si udržíte nejen pořádek ale i vaši zaměstnanci se dostanou jednodušší a hlavně rychleji k požadovanému zboží. Správnou organizací celé provozu skladu, skladovacích systémů, optimalizací přesunu a práce personálu, zrychlením distribuce zboží a kontrolou výroby se vám podaří limitovat ztráty, které jste možná považovali za zanedbatelné, ale na konci ročního rozpočtu obnášejí podstatný výdaj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *