4 tipy, na co se vám hodí samolepicí pokovená fólie

K čemu slouží kovová, pokovená fólie? Na magnetickou tabuli, pro poznámky do kanceláře, pracovny i pro děti. Vyzkoušejte samolepicí magnetickou fólii, čtěte dál.

Chtějte kovovou fólii, ne magnetickou

Lidé si často pletou magnetickou a pokovenou fólii. A pletou si to někdy i prodejci. Magnetická fólie slouží pro připnutí k něčemu, třeba ke karoserii auta. Ale nehodí se jako podklad na přicvaknutí magnetů.

Chcete-li si vytvořit magnetickou nástěnku, potřebujete pokovenou či kovovou fólii. Anebo klidně kus pozinkového plechu. Na feromagnetickém kovu magnety drží skvěle.

Více také zjistíte v porovnání v článku Magnetická či kovová fólie? Kterou potřebujete?

Magnetická (kovová) nástěnka za pár minut

Vytvořte si magnetickou nástěnku či tabuli během pár minut. Stačí jen očistit stěnu, sejmout z fólie ochrannou vrstvu a nalepit na zeď.

4 příklady využití samolepicí kovové fólie

Stolní hry na stěně

Nalepte popisovatelnou bílou samolepicí kovovou fólii na stěnu v obýváku, v jídelně nebo dětském pokoji. Použijte fixy na flipcharty a namalujte si na fólii herní plán, například pro oblíbenou hru Člověče, nezlob se.

Aby figurky držely na stěně, pořiďte si barevné magnetky – magnetické figurky, nejlépe 10 figurek od každé barvy. Existuje několik barev a na pokovené fólii dobře drží. Zábavnou hru!

Přečtěte si také:  Jak se přes zimu zahřát v chatě

Magnetická nástěnka v pracovně, kanceláři, v dílně

Nalepte samolepicí kovovou (magnetickou) fólii na stěnu v kanceláři, dílně, pracovně a pomocí magnetů z neodymu k ní připněte poznámky, grafy, návody, postupy. Silné neodymové magnety udrží i několik listů papíru na sobě.

Vystavte si fotky z cest

Milujete cestování? Nalepte doma v pokoji nebo nad pracovní stůl ke stěně samolepicí pokovenou fólii. Pomocí magnetek k ní přicvakněte fotografie, pohlednice, palubní lístky či další suvenýry z cest. Anebo mapu, na které si pomocí neodymových magnetů můžete vytipovat nová místa pro další cesty.

Samolepicí kovová páska na drobnosti

Pokud potřebujete jen malý pruh, na kterém budou magnety dobře držet, i to má řešení. Samolepicí pěnová kovová páska se dá snadno stříhat nůžkami. Nastříháte si potřebné délky a přilepíte na místo, kam potřebujete. Neodymové magnety na ní dobře drží.

Ať vám magnety slouží.