Magnet fishing: Kam vyrazit na lov pokladů se silným magnetem?

Co je magnet fishing? Dobrodružná zábava u vody – u rybníka, řeky, jezera. Ale jde to i u městské stoky. Tam možná ještě o něco lépe než ve volné přírodě. Pomocí silného magnetu na laně lovíte ze dna hlubin kovové předměty, které tam někdo ztratil nebo zahodil. Zjistěte v článku, jak magnet fishing funguje.

Magnet fishing, zvaný také magnetic fishing, česky pak magnetický lov, magnetický rybolov nebo prostě hledání pokladů, je zábavná a dobrodružná aktivita. Nikdy totiž nevíte, co na vás tam dole čeká.

Jak magnet fishing funguje?

K silnému neodymovému magnetu s okem přivážete pevné lano. Na laně magnet vhodíte nebo spustíte do vody. Buď ze břehu rybníka, jezera, anebo třeba z ulice do městské stoky, případně z mostu.

Neodymový magnet vhodíte pár metrů od sebe. Potom silný neodym po dně táhnete směrem k sobě a nakonec vytáhnete z vody. Přicvaklo se k magnetu něco? Paráda!

Pokud ne, postup opakujte, dokud vás to bude bavit. Anebo se můžete přesunout na jiné místo. Podívejte se, jak magnet fishing vypadá v praxi.

Jaká výbava je na magnet fishing potřeba

1) Silný neodymový magnet s okem

Dají se pořídit magnety se silou od 130 kg až do magnetické síly 2 × 1100 kg. Ale takový monstr magnet na magnet fishing už je docela těžký, drahý a rozhodně není určený pro začátečníky. Ti si oblíbili například magnet na magnet fishing s magnetickou silou 2 × 310 kg.

Přečtěte si také:  Telenovela Tisíc a jedna noc na TV Nova neuspěla

2) Pevné lano na magnetický lov

Lano na magnet fishing bývá z polyesteru, podobné, které používají i jachtaři na upevnění velkých plachet. Lana mívají nosnost 355 kg nebo například 550 kg a délky 15 či 30 metrů. Pokud to nestačí, můžete k sobě uvázat více lan.

3) Další výbava na magnet fishing

Dále se vám pro magnetický lov hodí kbelík na nálezy, ochranné rukavice, antibakteriální gel na ruce, mobil nebo foťák na focení. Jestliže se magnetickému lovu budete věnovat více, přijde vhod i hák pro vytahování těžších předmětů z vody.

Tip: Návody a postupy pro magnetický lov omrkněte na webu Magnet-fishing.cz

Úspěšný lov pokladů!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *