Povinná výbava na cesty může být zábavnější, než si možná myslíte

Máte děti, které se často pohybují  v okolí silnice? Za jakéhokoliv počasí míří na kroužky, do školy nebo zkrátka patří mezi fanoušky cyklovýletů? Pak byste měli jejich bezpečnost podpořit takovým způsobem, jenž jim samotným bude příjemný.

Řada rodičů vybavuje své ratolesti pro dobrou viditelnost různými bezpečnostními vestami. Ovšem vzhledem k tomu, že tato pomůcka ještě není v ČR tak hojně využívána, jak by bylo třeba, ji děti často za prvním rohem svléknou, aby si před kamarády nepřipadaly divně. A co s tím dělat?

Prevence je zásadní

Nejlepší je samozřejmě dítě pečlivě seznamovat se všemi riziky a vysvětlovat mu, proč je důležité být vidět. Ovšem ne vždy narazí tyto rady na úrodnou půdu. Dobrou zprávou ovšem je, že není vždy nutné oblékat dítě do vesty.

Velmi dobrou službu totiž mohou v tomto ohledu odvést i reflexní nášivky nebo nažehlovačky. Snadno je sladíte s jakýmkoliv oblečení, dítě si je může vybrat přesně podle svého vkusu a co je nejlepší – nikdy si je nesundá, protože to jednoduše nejde. Reflexními prvky je možné opatřit vše – od kalhot, přes bundu až po batoh. A je to také rozumná volba. Dítě totiž musí být vidět ze všech stran, nikdy totiž nevíte, jak bude k silnici právě natočeno.

Přečtěte si také:  Znáte všechna pravidla pro výběr herního počítače?

Nažehlovačky nemusí být jen  reflexní

Ovšem ne vždy je odrazový prvek u těchto produktů třeba. Naopak. Skvělou službu vám mohou udělat i nažehlovací obrázky či nažehlovací záplaty při vyspravování natrženého oblečení. Jde o zcela běžné dětské nehody, jež se nijak nepodepisují na struktuře látky, takže je opravdu škoda vyhodit kalhoty či tričko jen proto, že se v něm na jednom místě udělala díra.

Místo toho jednoduše použijte vhodnou nažehlovačku. Je možné zvolit takovou, díky níž přítomnost díry ani nepoznáte nebo naopak vše jednoduše přiznat a spravit díru krásným obrázkem. A kde si vybrat z pestré palety možností? Doporučujeme e-shop Altima.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *