Obrazy na plátně vám pomohou vrátit se zpět v čase

Kolik z nás má doma krabice a alba se starými fotkami, na které jen sedá prach? Zobrazují dávné vzpomínky či naše předky, na které si již jen stěží vzpomeneme a další generace je nebude znát vůbec. Není to škoda? Nestály by některé vzpomínky za to, aby byly oživeny? Můžete z nich vytvořit nádherná umělecká díla, obrazy na plátně, které vám pomohou vrátit se zpět v čase. Možná jsou vaše fotografie zašlé a vybledlé, ale to není nic, s čím by si neporadil vhodný editační program. Záleží jen na vás, zda necháte tyto vzpomínky odpočívat v temných zákoutích skříní, nebo zda je proměníte v drahocenné rodinné dědictví.

Proč právě obrazy na plátně?

Obraz na plátně, vytvořený pomocí speciálního tisku, má oproti běžné fotografii spoustu skvělých výhod. Jednak je mnohem větší, takže se může se stát skutečnou dominantou místnosti, a díky speciálním, odolným pigmentům, kterými se tisk na plátno provádí, vydrží mnohem déle bez vyblednutí. I přesto že pro výrobu foto obrazů na plátno bychom měli používat fotografie s co největším rozlišením, díky hrubé textuře podkladového plátna vypadá fotoobraz stále jako dokonalé umělecké dílo, i přesto, že je fotka při velkém zvětšení trošičku zrnitá či rozmazaná.

Přečtěte si také:  Retenční nádrž pro váš domek

Jak probíhá tisk obrazu na plátno

Je dokázáno, že mnoho malířů minulosti tvořilo své obrazy podle předem vytvořených fotografií. Nyní je možné tuto fázi přeskočit a vytvořit umělecké dílo přímo z fotografie. Poté, co vybranou fotografii či fotografie naskenujete ve vysokém rozlišení, případně je ještě předtím vyretušujete, abyste odstranili skvrny, vyblednutí a škrábance, je můžete odeslat do specializovaného studia, kde vám je vytisknou na speciální plátno a napnou do rámu, případně opatří ještě speciálním lakem, který zvýší životnost obrazu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *