Parkovací věže šetří prostor absolutně kdekoliv

Problém nedostatku parkovacích míst se dnes palčivě dotýká snad každé větší městské zástavby. Pokud bychom však přestali přepočítávat pouhou plochu parkoviště a začali myslet o něco více prostorově, zjistili bychom, že řešení není zase tak složité.

Máme na mysli chytré parkování alias šikovně navržené konstrukční věže, které dokáží pojmout více než jeden vůz – ovšem na jednom parkovacím místě. Jde o samostatně stojící konstrukce, jež lze instalovat bez větších stavebních úprav.

Kolik automobilů se vejde na jedno parkovací místo?

Pokud si vezmeme na paškál „nejobjemnější“ model parkovacích věží od Cartower.cz, pak by odpověď zněla osm, respektive 16 aut na dvě parkovací místa, jež samotná konstrukce při výstavbě zabere.

Jde o tiché a jednoduché řešení, určené i do těsné blízkosti obytných budov. Zaparkují zde jak běžné automobily tak i SUV. A o jejich maximální bezpečnost se starají takové technické vychytávky, jako je například laserový snímač polohy.

Obsluhu potřebovat nebudete

Celý systém parkovací věže je maximálně jednoduchý. Nepotřebuje žádnou pověřenou osobu pro obsluhu, intuitivní ovládání pochopí každý majitel automobilu. Jednotlivé kroky lze navolit na přehledné dotykové obrazovce, případně je možné totéž provést i za pomoci čipu nebo identifikační karty.

Přečtěte si také:  Víte, jak se vyznat v kalibrech? Budete překvapeni, jak pestrá je jejich nabídka

Stačí jednou nainstalovat a dalších 25 let si užívat všech výhod – tak dlouhou předpokládanou životnost totiž celý systém má. A pro skutečně efektivní parkování nechybí ani možnost dálkové rezervace parkovacího místa přes internet apod.

Mobilní řešení kamkoliv

A pokud se podmínky na svěřeném místě změní, není to problém. Celou konstrukci lze snadno rozebrat a přesunout jinam. Snese i vysoké teplotní zatížení (v rozmezí -40°C až +45°C) a její vzdušné řešení nepůsobí nepatřičně ani v opravdu silně zastavěných oblastech.

Nejde o žádné betonové monstrum ani jinak nevzhledný prvek. Koneckonců, můžete se o tom přesvědčit přímo u českého výrobce na stránkách Cartower.cz.