Průmyslové armatury a a princip jejich výběru

Jde o poměrně rozsáhlý sortiment, který si však snadno roztřídíte podle toho, zda požadujete součástku např. na provoz transportního či filtračního systému, podzemního potrubí apod.

Finálně zvolené technické řešení je určeno koncovým použitím i převládajícími podmínkami v místě instalace. O výběru průmyslové armatury by tedy neměl rozhodovat pouze materiál nebo design, ale kompletní škála vlastností a předností.

Co by měla mít kvalitní průmyslová armatura

Požadavky na precizní provedení každého detailu a samozřejmě také odolnost jsou v tomto případě rozhodně oprávněné – ať už se jedná o tlakový ventil nebo třeba průmyslové klapky. Jejich konstrukce se musí bez ztráty kytičky popasovat se statickým i dynamických tlakem stejně jako se silami působícími v potrubí.

Je nutné dbát na plnohodnotné použití s plným jmenovitým tlakem PN, stejně jako s maximálním možným diferenčním tlakem. Počítat je třeba i  možností chybné obsluhy – ovšem ani v takovém případě nesmí armatura prasknout.

Přečtěte si také:  Inspirace na bydlení

Dalším důležitým bodem je těsnost všech spojů, stejně jako vnější ucpávky a připojení, s čímž souvisí i jednoduchá montáž a demontáž celého systému.

Dbejte i na ochranu vůči vnějším vlivům

A co dál? Určitě klaďte důraz i na vhodnou ochranu před povětrnostními vlivy. Neměla by chybět dlouholetá ochrana proti korozi (ty nejlepší vydrží bez nutné obnovy dlouhá desetiletí) i úprava proti usazování vodního kamene. Stručně řečeno, propracovaný a dobře postavený konstrukční design vás může ochránit před řadou škod, a to i v případě selhání lidského faktoru.

Vyberte si on-line z bohaté nabídky

A kde průmyslové armatury, jež by vyhovovaly všem uváděným kritériím, pořídit? Největší výběr je k mání on-line v přehledných produktových katalozích. Jeden takový najdete i na stránkách specializované firmy Jurik.cz. A pokud byste si přece jen nevěděli rady, jeho specialisté vám s výběrem rádi pomohou.