Cesta za dokonalou podlahou končí u správně vybraných lišt

Dali jste si záležet na výběru toho nejkrásnějšího vzoru i materiálu své nové podlahy, ale stále máte dojem, že jí něco chybí? Odpovědí jsou lišty, a to zejména okrajové a přechodové.

Postarají se o dokonalý vzhled vaší podlahové plochy až do posledního detailu. A pokud stále tápete v kategoriích a nevíte, jaké lišty zvolit, nechte si od nás jednoduše poradit.

Podlaha bez lišty není plně funkční

Že přeháníme? Ale vůbec ne. Ano, chodit se po ní sice dá, ale při bližším pohledu zjistíte, že se v jejích rozích a škvírách u zdi hromadí množství nečistot, které se odtud při úklidu jen obtížně dostávají.

Okraje lamino desek, parket apod. navíc nejsou chráněny před nárazy. Přitom právě na okraji jsou nejzranitelnější a pohled na okopanou hranu nebo odštípnutí po pádu hrnce či jiného těžkého předmětu není právě lichotivý. Každé kvalitně projektované podlaze by proto ukončovací lišta určitě neměla chybět.

Jestliže naopak potřebujete ochránit třeba hrany svého schodiště nebo trochu uhladit jeho jinak přísný vzhled, pořiďte si  schodové lišty, jež mohou v neposlední řadě přispět i k vašemu bezpečí.

Přečtěte si také:  Jak vybrat fotopast

Šikovný pomocník, který si poradí i s menšími nedostatky

Pokud jste už nějakou tu podlahu viděli vznikat pod svýma rukama, pak víte, že její realizace není žádná legrace. Příliš velké mezery, výškový rozdíl mezi místnostmi, přechod mezi různými materiály…

Bylo by chybou sáhnout po standardním sortimentu. Tyto potíže mnohem lépe řeší specializované přechodové lišty. Zakryjí mnohá nevzhledná místa a opět přispějí k větší bezpečnosti i lepší údržbě podlahy jako takové.

Konce podlahového kryti budou ochráněny před třepením a ohýbáním, koberce zůstanou pěkně na svém místě a vše bude vypadat maximálně profesionálně – a navrch také útulně.

Vše potřebné koupíte i přes internet

Při nákupu nemusíte nikam chodit. Podlahové lišty ve všech možných variacích pořídíte třeba v e-shopu Profilteam.cz. Dovezou vám je až domů a jestliže se s jejich designem či typem tak úplně netrefíte, můžete je samozřejmě vrátit. A to v kamenných obchodech obvykle možné není.