Jak zajistit pro děti kvalitní chůvu?

Podat inzerát do novin nebo vyvěsit letáček na nástěnku ve vestibulu vysoké školy? Možností, jak zajistit dítěti chůvu je mnoho, ale kterou vybrat, abyste se nespálili? Výběr chůvy není snadnou záležitostí, protože bude zastupovat rodiče v době nepřítomnosti a má velkou zodpovědnost. K tomu bude prodlouženou rodičovskou rukou při výchově i garantem, že se nestane nic dítěti ani nedojde ke karambolu v domácnosti. S ohledem na veškerá možná rizika je vhodné se obrátit na profesionály, kteří s výběrem té nejlepší chůvy pomohou.

Prověření i zkušenosti

Jaká kritéria by měla chůva splňovat? Především by měla být zodpovědná, ale i dostatečně zkušená. Při podání inzerátu a následném výběru kandidátek mají běžní lidé méně možností, jak dotyčnou dámu nebo dívku prověřit. Naopak pro zkušenou hlídací agenturu není prověření žádný problém, chůvy u ní procházejí pečlivým výběrovým řízením a musí splnit řadu požadavků, kromě toho musí doložit čistý výpis z rejstříku trestů, doklad od lékaře o fyzické i psychické způsobilosti, ale také reference z oblasti hlídání dětí nebo dokumenty o dosaženém vzdělání.

Zodpovědnost především

Kromě posouzení kvalifikace a zkušeností se klade u agentury důraz na zodpovědnost. Najmout studentku, která přijde pozdě nebo ještě hůř nepřijde vůbec, nevnese do rodiny požadovaný klid a flexibilitu, ale naopak způsobí ještě větší potíže. Agentura na hlídání dětí je jistotou, že vybraná chůva bude pro rodinu přínosem. Školené chůvy k tomu ví, jak se dětem věnovat a jak s nimi trávit volný čas v době, kdy sněží nebo prší. Děti tak získávají nové impulzy v kreativitě i ve vzdělání.

Přečtěte si také:  Jak vybrat saunu o které jste vždy snili?

Mlčenlivost i diskrétnost

Každá rodina žije svým zaběhlým životem a chůva může zpočátku být vnímaná jako nutný vetřelec. Po seznámení s chodem rodiny a seznámení se však může stát milou průvodkyní dospívání i neocenitelnou pomocnicí. Chůvy z agentury nadto dodržují veškerá smluvní ujednání, samozřejmostí je povinnost zachování mlčenlivosti nebo závazek naprosté diskrétnosti ve vztahu ke smluvní rodině a práci v ní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.