Člověk by si měl dávat pozor na své zdraví

Zdraví je to nejcennější co člověk má. Mnohokrát se stává, že dokud o něj nepřijde, tak si to neuvědomí. Mnozí ani nepřemýšlejí o tom, že by o něj mohli přijít, a když už, tak třeba později ve starším věku. Bohužel, tak to ale není. Stále více mladých a dokonce dětí trápí zdravotní problémy.

Lékárnu navštíví každý člověk snad milionkrát za život. Dnes už ale nemusíte fyzicky přijít do lékárny, existuje totiž i online lékárna. Její hlavní výhodou je to, že je vám k dispozici 24 hodin denně. To v dřívějších době nebylo možné. Každá takto fungující lékárna musí být samozřejmě schválená Státním ústavem pro kontrolu léčiv.

Alergická reakce nás může potkat prakticky kdekoli

Nejčastěji nastává po kousnutí komárem, píchnutím včelou či vosou. Drobná zarudnutí či pálení po vpichu od komára lze vyřešit chladícím gelem. Skutečný problém ovšem nastává, když dostanete žihadlo od vosy nebo včely. Existují lidé, kteří mohou po bodnutí dostat anafylaktický šok a ten je bez podání odpovídajícího léku často smrtelný.

Přečtěte si také:  3x čínské léčivé houby – čím vám můžou prospět?

Pak tu bývají další silné alergie, například na určité druhy potravin, mezi něž se řadí dokonce i ta na ovoce. S těmi si ale většinou poradí léky na alergii bez receptu, které se dají bez problémů koupit bez receptu od vašeho praktického lékaře.

Některé z nás může potrápit i alergie na pyly, která se většinou projevuje alergickou rýmu a svědící oči.

Do lékárny i pro kosmetické přípravky?

Jedná se spíše o zboží nazvané dermokosmetika, což jsou specializované výrobky například pro citlivou pleť či vlasy. Jsou určeny jak pro ženy, muže i děti. V drtivé většině bývají hypoalergenní, což je řadí do jiné skupiny než běžné kosmetické přípravky.

Mnoho lidí se například pere s atopickým ekzémem a i na něj jsou v lékárně vhodné přípravky. Co se týká formy, mohou to být různé spreje, kapky, krémy, mléka, mycí gely nebo tabletky. V moderní online lékárně si skutečně vybere úplně každý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *