Víte, jak správně vybavit lakovnu?
Obsah článku
Nemusíte být právě vyučeni v oboru lakýrnictví, abyste si zařídili svůj vlastní lakovací provoz. V takovém případě se vám však určitě budou hodit základní rady do začátku, které vám pomohou vyvarovat se přešlapů a dalších nepříjemností.
V dnešní době je opravdu dobrých lakoven jako máku, a pokud ke své práci budete přistupovat s láskou a pečlivostí, o zákazníky zcela jistě nebudete mít nouzi. A bez čeho se při rozjezdu docela určitě neobejdete?
Lakujete v malém? Chtějte linku
Teď nemáme na mysli objem zakázek, ale velikost jednotlivých komponentů. Mezi lakovací kabiny a linky totiž určitě nelze položit rovnítko. Linky se zaměřují spíše na lakování předmětů s menšími rozměry. Kromě samotného lakovacího mechanismu obsahují rovněž zařízení pro mechanickou a chemickou přípravu a další prvky. Vše samozřejmě v závislosti na vašich požadavcích. Doobjednat lze například:
- stříkací kabiny,
- máčecí vany,
- sušky,
- chladicí a vytékací tunely,
- dopravníky apod.
Lakovací kabina a její specifika
Mezi nezbytné vybavení práškových lakoven patří také lakovací kabiny. Dochází v nich k nanášení nátěrových hmot ředitelných vodou nebo přímo kapalných. Nejde tu však jen a pouze o funkčnost. Profesionální zařízení musí odpovídat i veškerým hygienickým a emisním limitům. A ani tady se neobejdete bez nezbytného příslušenství. K mání je např.
- stříkací technika,
- obslužné plošiny,
- zařízení pro zpětné získávání tepla,
- příslušenství pro zachycování těkavých látek apod.
Co do rozměrů pak budou kabiny vyhovovat zejména střední velikosti předmětů a výše. Nalakovat lze vše – od částí karoserií až třeba po železniční vagon.
Chcete si zařízení pro povrchovou úpravu vybrat s maximálním důrazem na kvalitu a odborné poradenství? Firma EKOL se v tomto oboru pohybuje už přes čtvrt století, takže své práci skutečně rozumí. A dbá i na ekologické aspekty (biologické čištění, membránová separace apod.). Zjistěte vice na Ekol.cz.