Na co nezapomenout při zařizování nového akvária?
Nadchli jste se pro akvaristiku, ale doposud s ní nemáte žádnou zkušenost? Toužíte po založení akvária a nechcete šlápnout vedle? Na následujících řádcích se dozvíte, čím vším by mělo být nové akvárium vybavené, na jaké věci nezapomenout a co naopak dokoupit, aby akvárium působilo relaxačním, ale zároveň stylovým dojmem.
Krok 1 – akvárium
Výběr vhodného akvária je základním krokem, od kterého se odvíjí vaše následné chovatelské úspěchy. Pokud patříte mezi vyloženě rekreační akvaristy, akvárium si můžete vybírat dle jeho rozměrů nebo typu, který se bude hodit do vašeho interiéru. Dávejte však pozor na to, ať nevybíráte dle pravidla „menší akvárium = méně starostí“. Ve skutečnosti je tomu právě naopak. Velkou chybou zvláště u začínajících akvaristů je tzv. přerybnění akvária, které vede k postupnému úhynu jedinců.
Krok 2 – osvětlení
Součástí každého akvária by mělo být vhodné osvětlení. To lze zakoupit buď samostatně, nebo si pořídit akvárium set, který obsahuje jak samotné akvárium, tak jeho osvětlení, filtr nebo topení s termostatem. Pro nezkušené akvaristy je akvárium set doslova jako stvořené.
Krok 3 – topení do akvária
Správná teplota akvárií se různí dle typů ryb, které jej obývají. K regulaci teploty vám poslouží speciální topení do akvária, které lze regulovat pomocí termostatu a vytvořit ideální prostředí pro kterýkoli rybí druh.
Krok 4 – filtr do akvária
Každé akvárium se po čase zakalí a naplní nečistotami. Rozklad nestrávené potravy, výměšky ryb – to vše přispívá ke znečištění, které ani sebevýkonnější Ancistrus sám nezneškodní. Právě proto je důležité umístit výkonný filtr do akvária, který bude přispívat ke zdravému prostředí a kvalitnímu vizuálnímu efektu akvária. Veškeré výše uvedené artikly naleznete v e-shopu vyprodeje.net!