Jak vybrat identity manager neboli IdM?

Důraz na zabezpečení dat je v dnešní době ohromný. Všudypřítomná digitalizace sice v mnoha ohledech usnadňuje život, ale zároveň s sebou přináší nové bezpečnostní hrozby. Jednou z nich jsou i samotní zaměstnanci – právě ti mohou firmu ohrozit neuváženým nakládáním s citlivými daty. Někteří se dokonce nezdráhají se soubory obchodovat. Naštěstí existuje možnost efektivního zabezpečení. Jako ideální nástroj se jeví vhodně zvolený identity manager.

Co je identity management?

Pojem identity management označuje oblast, která se zabývá automatizovanou správou uživatelských identit, která se projevuje v reálném čase v rámci celého integrovaného systému. Identity manager je procesním nástrojem, jenž slouží k vytváření, úpravám a mazání uživatelských účtů. Zároveň nabízí nástroje pro analýzu a reporting.

Na množství funkcí nezáleží

Spousta zájemců o identity management system neboli identity manager hledí především na výčet avizovaných funkcí. Což je pochopitelné – z pohledu budoucího uživatele je jistě příjemné, když platforma disponuje spoustou funkcionalit. Odborníci z BVC Solutions (česká vývojářská společnost) však tvrdí, že mnohem důležitější jsou schopnosti dodavatele.

Přečtěte si také:  Chcete ušetřit na energiích? Zvažte koupi vlastní fotovoltaiky k rodinnému domu

Nevýhody většího množství funkcí tkví v komplikovanějším využití a samozřejmě i v ceně implementace, která může být až x-násobná oproti zavedení méně robustního, avšak velmi dobře přizpůsobitelného řešení. Schopný dodavatel dokáže rychle zareagovat na aktuální potřeby klienta a přizpůsobit jim rozhraní IdM.

Závěr je zřejmý – soustřeďte se především na výběr dodavatele než na vlastnosti samotných produktů. Další cenné rady najdete v tomto článku na téma „jak vybrat identity manager“ na blogu BCV Solutions.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *