Kvalitní spánek je základ: 5 rad a tipů, jak vybrat kvalitní matraci

Kvalitní spánek je jedním z nejdůležitějších faktorů pro naše zdraví a pohodu. Jeho základním stavebním kamenem je především prostředí, ve kterém spíme. V souvislosti s tím je důležité věnovat pozornost správnému výběru matrace, která dokáže kvalitu našeho spánku zvýšit i o desítky procent. Pojďte se s námi podívat na 5 rad a tipů, jak vybrat opravdu kvalitní matraci.

Zaměřte se na svou postavu

Každý z nás si bude klást jiné nároky na matraci. Odvíjet se přitom budou nejen od typu naší postavy, ale i našich preferencí. Dopředu si tedy ujasněte, o jaký typ matrace stojíte. Pokud například trpíte častými bolestmi zad, určitě byste měli zvážit koupi tvrdší matrace.

Zvolte správný materiál

Materiál matrace má velký vliv na vaše pohodlí. Existuje mnoho druhů materiálů, z nichž jsou matrace vyráběny. Mezi ty nejčastější se řadí paměťová pěna či latex. Druhá varianta je vhodná především pro starší osoby, jelikož je odolná vůči znečištění a nabízí také velmi jednoduchou údržbu.

Přečtěte si také:  Renovace střech - proč vsadit na profesionální péči

Zvolte kvalitní chránič matrace

Kromě samotné matrace je důležité myslet také na její ochranu. K té je určený chránič matrace, který by měl být především kvalitní a odolný. Při jeho výběru věnujte pozornost nejen jeho vlastnostem, ale také rozměrům, jenž musí odpovídat velikosti zakoupené matrace.

Zaměřte se na cenu

I když by se mohlo zdát, že nejdražší matrace budou vždy nejkvalitnější, není tomu tak. Naopak je třeba zaměřit se na poměr ceny a kvality. Pokud je matrace vyrobená z prvotřídní paměťové pěny s více vrstvami, určitě byste se měli připravit na to, že si trochu připlatíte. Za nejlevnější jsou obecně považovány latexové matrace.

Matraci si před nákupem otestujte

Před nákupem matrace se ji vyplatí osobně vyzkoušet. Jednou z nejznámějších kamenných prodejen matrací je obchod Dormeo.cz. Vyzkoušet si tu tak můžete desítky matrací, s nimiž se spokojí i ti nejnáročnější uživatelé. Zakoupené matrace si přitom můžete nechat zaslat přímo k vám domů, nebo je jednoduše zakoupit online prostřednictvím e-shopu.

interior, bedroom, bed

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *